Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Uczniowie z Woszczel uczcili pamięć Niezłomnych

2018-03-02 10:34:00 (ost. akt: 2018-03-02 10:36:23)

Dzień 1 marca jest szczególną okolicznością, w której rzucamy światło na wyklęte i przemilczane bohaterstwo młodego, wojennego pokolenia.

1 marca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach uczcili pamięć Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych, uczestnicząc w akademii przygotowanej przez uczniów klasy VII pod opieką wychowawcy.

Przedstawiony program miał na celu złożenie hołdu żołnierzom niepodległościowego, antykomunistycznego podziemia, którzy z bronią w ręku, już od 1945 roku, walczyli i oddali życie za suwerenną i niepodległą Polskę.

Wyklęci żyją w naszej pamięci i są wzorem dla naszych uczniów, którzy w skupieniu i z powagą obejrzeli prezentację multimedialną, wysłuchali informacji o tamtych czasach, poznali sylwetki młodych bohaterów, którzy przyjęli niezłomną postawę i nigdy nie pogodzili się z nową okupacją Polski. Artyści przedstawili bohaterską i tragiczną zarazem historię pojedynczych żołnierzy powojennego podziemia.

Podniosłego charakteru całej uroczystości nadały wiersze, pieśni patriotyczne i muzyka instrumentalna stanowiąca tło, która pobudziła odbiorców do zadumy i refleksji. Poczty sztandarowe, szkoły podstawowej i gimnazjum, złożyły hołd poległym Żołnierzom Wyklętym.

Katarzyna Pikora
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Art #2453955 | 83.9.*.* 4 mar 2018 14:32

  Mam pytanie a kto wybrał dobrą zmianę? Zwycięska opcja mająca taka większość i gigantyczne poparcie 2 lata po wyborach ma prawo robić co uważa. Jeśli komuś nie pasuje niech ma pretensje do tych co do urn nie poszli.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mama tata i dziadek #2453816 | 83.9.*.* 4 mar 2018 11:44

   Co oni robią z naszymi dziećmi ? wykorzystują nasze dzieci do fałszowania historii , dzieci zmuszane są do czczenia i składania hołdu bandziorom , to jest okropne i podłe . Nie jeden dziadek tych że dzieci miał nie przyjemność spotkać się z tymi zbójami , oj na pewno tak było .

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. chłop #2453315 | 77.253.*.* 3 mar 2018 13:08

   najlepsze jest to;" Wyklęci żyją w naszej pamięci i są WZOREM dla naszych uczniów....." bić , gwałcić i rabować - władzy można pofolgować. Wzór dla mego syna . I wszystko to dla wolności i demokracji !!!!!!! Czyjej??????? Co uprawniało ich do bestialskiego zachowania????? Czy jest dzień Ludowego Wojska Polskiego???????czy, to byli bandyci ????

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. RODZIC #2453141 | 83.24.*.* 3 mar 2018 09:51

   Żołnierzom PRZEKLĘTYM , tak będzie sprawiedliwie . A kiedy postawicie pomniki ich ofiarom ? Ksiądz modli się za zbrodniarzy ? Dzieciom wciska się fałsz i zniekształca prawdę . Smutne są te dzieci , one też stały się ofiarami zakłamania i obłudy .

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages