Trzy medale ełckich judoków

2018-03-04 23:42:04(ost. akt: 2018-03-04 23:47:56)
Udany start zaliczyli reprezentanci KJ Shamo Ełk w sobotę 3 marca na Open Alytus Judo Championships for Children. Do Ełku wrócili z trzema medalami.
Na zawody chłopców w kategoriach U10, U12 i U15 stawili się zawodnicy z Litwy, Łotwy, Białorusi i Polski. Trzy medale - każdego koloru - wróciły z ełckimi zawodnikami do naszego miasta.
Złoto zdobył Oskar Szurakowski w kategorii U15-55kg. Stoczył 3 walki, wszystkie wygrał w parterze przez założenie trzymania. Srebro po czterech pojedynkach zdobył Olaf Płatek w kat. U12 +55kg. Brąz w U15 -42kg wywalczył Marcel Lewandowski.

Po 3 walki stoczyli Kacper Wowak U10 -27kg, Bernard Mik U15-46kg i Rafał Butyński U15-60kg zajmując piąte miejsca.