Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Pan Kazimierz Janczewski obchodził setne urodziny

2018-03-06 09:00:00 (ost. akt: 2018-03-06 10:19:51)

Autor zdjęcia: UM Ełk

Pan Kazimierz Janczewski obchodził 4 marca setne urodziny. Jubilat spędził ten dzień w gronie rodzinnym, usłyszał życzenia także od prezydenta Ełku.

Pan Kazimierz jest jednym z najstarszych mieszkańców naszego miasta. Urodził się 4 marca 1918 roku w miejscowości Bielow. Dzieciństwo i młodość spędził we wsi Jedwabne w okolicach Łomży. Do Ełku przyjechał po II wojnie światowej jako jeden z pierwszych mieszkańców. Całe swoje życie związał z naszym miastem, pracował jako kierowca: najpierw w pogotowiu ratunkowym, potem w PKS jeździł autobusami, następnie jeździł samochodami ciężarowymi. Wspólnie z żoną wychował troje dzieci. W wolnych chwilach udzielał się w centrum kultury i śpiewał w chórze.

W niedzielę 4 marca ełczanin obchodził setną rocznicę urodzin. Jubileusz to niecodzienna i doniosła chwila nie tylko dla Pana Kazimierza, ale również dla rodziny i przyjaciół. Podczas urodzin gościom zaprezentowano księgę pamiątkową jubilata. A w niej piękny herb rodowy i drzewo genealogiczne rodziny Janczewskich oraz rodzinne fotografie.

Z okazji jubileuszu prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz wraz z sekretarzem miasta i kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Marcinem Radziłowiczem złożyli Panu Kazimierzowi najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, pogody ducha oraz miłości i troski ze strony rodziny i przyjaciół.

— Pan Kazimierz mimo sędziwego wieku czuje się bardzo dobrze, o czym świadczy chociażby silny uścisk jego dłoni. Opowiedział nam podczas uroczystości kilka ciekawostek i anegdot. Należą mu się najserdeczniejsze życzenia zdrowia i miłości — powiedział nam Tomasz Andrukiewicz.

opr. mro źr. UM Ełk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mosze #2455176 | 5.172.*.* 6 mar 2018 10:48

    To życzymy kolejnych wielu lat w zdrowiu, a jednocześnie taka ciekawostka, jeśli pan Kazimierz mieszkał w Jedwabnem to napewno doskonale pamieta jak to było z tymi żydami i niemcami, moze należy wykorzystać ten fakt i spisać wspomnienia...

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages