Poniedziałek, 17 lutego 2020. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Będzie remont ścieżek rowerowych. Powstanie też nowa kładka na rzece

2018-03-06 14:00:00 (ost. akt: 2018-03-06 14:32:02)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

INFRASTRUKTURA\\\Miasto podpisało umowy z wykonawcą trzech dużych projektów. Od wakacji będziemy korzystać z wyremontowanych ścieżek rowerowych i nowej kładki na rzece.

Miasto podpisało umowy na wykonanie trzech dużych projektów dofinansowanych z unijnych funduszy. Pierwszym z nich będzie przebudowa odcinka ścieżki rowerowej w obrębie plaży miejskiej przy ul. Parkowej. W tym miejscu nawierzchnia ścieżek będzie wykonana z nawierzchni asfaltowej.

— To w znaczącym stopniu podniesie poziom bezpieczeństwa i jakość korzystania ze ścieżek rowerowych. Powstanie też miejsce do obsługi rowerów, ełczanie będą mogli skorzystać z kompletów do naprawy, odpocząć przy stołach z ławkami i zostawić jednoślad przy specjalnym stojaku. Całość będzie oświetlona LED'ami wyposażonymi w detektory ruchu — informuje prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz.

Kolejną inwestycją będzie przebudowa odcinka ścieżki pieszo-rowerowej w ramach V etapu budowy Parku Kopernika. Prace obejmą odcinek od zielonego mostku przy ujściu rzeki Ełk, wzdłuż części sportowo-rekreacyjnej parku, aż do Centrum Edukacji Ekologicznej. Także tu nawierzchnia będzie asfaltowa, powstaną ławki, stojaki i oświetlenie.

Ostatnią inwestycją będzie przebudowa kładki na rzece, czyli słynnego zielonego mostku. Konieczność demontażu istniejącej konstrukcji wynika ze złego stanu technicznego. Stara kładka będzie zdemontowana. W ramach prac rzeka na tym fragmencie zostanie odmulona. W pobliżu mostku będą miejsca do obsługi rowerów, powstanie też strefa odpoczynku z murkami, ławami, donicami z zielenią. Całość będzie oświetlona energooszczędnymi latarniami.

Wartość projektów to 7,9 miliona złotych. Ponad 4,4 miliona miasto otrzyma w ramach dofinansowania z unijnego RPO 2014-2020. Prace nad pierwszymi dwoma projektami zakończą się w czerwcu, a nad trzecim - pod koniec sierpnia 2018 roku.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kral #2456292 | 83.9.*.* 7 mar 2018 20:14

  @Tomek: Jak wygląda sprawa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Dąbrowskiego - Armii Krajowej? Coś w tym temacie ostatnio drgnęło, nawet jakiś odbiór miał być czyli w rozumieniu ten etap został zakończony. Dlaczego więc nadal sygnalizacja jest w trybie awaryjnym?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Hofmanek #2456159 | 89.228.*.* 7 mar 2018 16:29

  Czy zielony mostek będzie odbudowany, zmodernizowany ? , czy całkiem zniknie - szkoda.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ełczanin #2455781 | 5.172.*.* 7 mar 2018 07:32

  Cuda, cuda ogłaszają... A gdzie obiecana 4 lata temu ścieżka wzdłuż rzeki, z Zatorza do Dąbrowskiego? Już podobno projekt był gotowy, zresztą i plantować zaczęli, tylko jakoś im przeszło?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages