Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Wojna z kulturą w tle. Artyści krytykują dyrektor ECK

2018-03-06 17:30:00 (ost. akt: 2018-03-06 19:46:19)

Autor zdjęcia: Karol Wasilewski

Do prezydenta i rady miasta trafiła we wtorek (06.03) petycja podparta 830 podpisami. W piśmie podpisanym przez członków, rodziców i entuzjastów Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ełk”, Ełckiego Teatru Tańca oraz Teatru 30 Minut pada krytyka pod adresem dyrektor Ełckiego Centrum Kultury. Autorzy proszą też o zmianę dyrektora placówki. Dyrektor ECK odpowiada: to pomówienia.

"Ostatni okres w naszej kilkunastoletniej, pięknej historii uważamy za przeraźliwie smutny" — tymi słowami zaczyna się petycja podpisana przez członków, rodziców i entuzjastów Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ełk”, Ełckiego Teatru Tańca oraz Teatru 30 Minut. Pod nią zebrano 830 podpisów. W petycji adresowanej do Rady Miasta Ełku i Prezydenta Miasta Ełku przeczytać można o tym, jak członkowie MZPiT czują się zaniedbani i niedowartościowani przez dyrektor Ełckiego Centrum Kultury. Padają też oskarżenia o podważanie autorytetu wychowawców i choreografów zespołu - Piotra i Magdaleny Witaszczyków.

Lista ciągnie się dalej. Autorzy skargi protestują w piśmie przeciwko przypisywaniu sobie zasług zespołu przez dyrektor Anetę Werlę, a także odbieraniu etatów, utrudnianiu pracy, niekompetentną ingerencję w organizację przedsięwzięć zespołu, niskiemu dofinansowaniu zespołu ze strony Urzędu Miasta Ełk i niedocenianiu wkładu w rozwój kultury i promocję miasta.

Dalej autorzy wskazują, że w Ełckim Centrum Kultury nastąpiła fala zwolnień i rezygnacji z pracy przez doświadczonych pracowników. Piszą, że dyrektor ECK zarządza placówką niekompetentnie, panuje tam nieprzyjazna atmosfera, a liczba artystów zatrudnionych na etacie w ECK-u pozostawia wiele do życzenia. Pismo kończy się prośbą do prezydenta miasta o kontrolę działań administracyjnych w Ełckim Centrum Kultury, uporządkowanie spraw dotyczących etatów i zarobków, większą przychylność przy dofinansowaniu działalności klubu oraz o wydanie odpowiednich decyzji w sprawie redystrybucji zarobków zespołu na członków lub w formie dofinansowania przedsięwzięć grupy. Na samym końcu listy znajduje się prośba o rozważenie zmiany dyrektora Ełckiego Centrum Kultury.

Skarga nie pozostała bez odpowiedzi. Dyrektor Ełckiego Centrum Kultury w rozmowie z nami przyznała, że podjęła już kroki prawne.

— Treść petycji traktuję jako pomówienia i zniesławienie. Dlatego też podjęłam odpowiednie kroki prawne w celu ochrony moich dóbr osobistych. Uważam, że sprawa powinna być jak najszybciej wyjaśniona — komentuje krótko Aneta Werla.

Pismo podpisane przez członków, rodziców i entuzjastów Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ełk”, Ełckiego Teatru Tańca oraz Teatru 30 Minut trafiło też do wiadomości Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji w Olsztynie oraz Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

mro

LINK DO PEŁNEJ WERSJI SKARGI: TUTAJ
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. misiek #2459051 11 mar 2018 12:07

    Eck to nie jest niewysychające źródełko pieniędzy dla grupy osób (nawet entuzjastów) zajmujących się tańcem ludowym. Moim zdaniem to miasto jeszcze za dużo przeznacza na ten to coś. O jakiej promocji miasta możemy mówić przy egzotycznych wyjazdach jak do Chin czy Egiptu? Skarga jest żenując a jej autor nie rozumie, że obraca się ograniczonym budżecie naszego miasta, które ma ważniejsze potrzeby niż zagraniczne wycieczki grupy entuzjastów tańca ludowego, zatrudnienie garderobianego, kierowcy czy grafika.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages