Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Bo festiwal jest za głośny...

2018-03-09 10:42:13 (ost. akt: 2018-03-09 10:42:56)

Autor zdjęcia: HIP HOP RAPORT PROJEKT EŁK

Przed ełckim sądem toczy się rozprawa związana z odbywającym się w Bartoszach w gminie Ełk festiwalem Hip Hop Raport Projekt Ełk. Grupa mieszkańców sąsiedniej wsi skarży się przede wszystkim na zbyt głośną muzykę.

Hip Hop Raport Projekt Ełk to obecnie jeden z większych, jeśli nie największy festiwal hip-hopowy w kraju. Po raz pierwszy odbył się w Ełku 6 lat temu. Przez trzy pierwsze edycje młodzi ludzie z całej Polski bawili się na plaży miejskiej. Czwarta edycja imprezy odbyła się w okolicach ulicy Podmiejskiej, a w ubiegłym roku we wsi Bartosze w gminie Ełk, na plaży prywatnego ośrodka A-26. Według danych organizatora w trakcie czterodniowego festiwalu bawi się na nim nawet około 5 tysięcy osób. W tym czasie znalezienie wolnego miejsca noclegowego w okolicy Bartosz graniczy wręcz z cudem.

Bartosze to wieś położona nad jeziorem Sunowo. Po drugiej stronie akwenu znajduje się wieś Chrzanowo. Nad jeziorem znajduje się duże osiedle domków, głównie letniskowych. Jak się okazuje osobom przebywającym latem ubiegłego roku w Chrzanowie festiwal hip-hopowy dał się mocno we znaki. Na tyle mocno, że postanowili spotkać się przed sądem z jego organizatorem, Krzysztofem Biernackim.

Oskarżenie dotyczy faktu, że w godzinach od 16 do 4 organizator imprezy dopuścił do zakłócenia spokoju i ciszy nocnej poprzez granie głośnej muzyki.
Jak mówili Radiu Olsztyn niezadowoleni mieszkańcy, z powodu bardzo głośnej muzyki podczas ubiegłorocznej imprezy nie mogli spać we własnych domach.

— Nie mogliśmy nocować, trzeba było ociekać stamtąd — mówił na antenie Radia Olsztyn jeden z mężczyzn. — To nie była impreza a atak terrorystyczny. Aż mnie głowa boli od samego myślenia, a co dopiero od słuchania — dodał inny mieszkaniec.

Dotychczas odbyła się jedna rozprawa. Na 15 marca wyznaczono termin następnej. Jak wyjaśnia Krzysztof Biernacki, oskarżenia są przesadzone.

— Na nasz Festiwal przyjeżdżają ludzie z całego kraju. Przyjeżdżają na występy najlepszych artystów, a przy okazji mają okazję spędzić w naszej gminie, w naszym mieście i powiecie kilka dni zostawiając tu również sporo pieniędzy. To są korzyści dla nas wszystkich. Nierozsądne jest żądanie, aby koncerty podczas takiego festiwalu kończyły się o godzinie 22. Nigdzie, na żadnych koncertach, bez względu na to, czy odbywają się na świeżym powietrzu, czy pod dachem, tak się nie dzieje. Koncerty trwają do 2, 3 czy 4 nad ranem — mówi Krzysztof Biernacki.

I jak dodaje, że jako organizator dopełnił wszelkich formalności związanych z przygotowaniem imprezy. Miał również wszelkie wymagane zezwolenia.
Tymczasem przygotowania do kolejnej 6. już edycji festiwalu idą pełną parą. Hi Hop Raport rozpocznie się 28 czerwca i potrwa do 2 lipca. Na scenie wystąpią gwiazdy znane zarówno młodszym jak i starszym sympatykom hip-hopu takie jak OSTR, PLAN B, KALIBER 44, GURAL czy POKAHONTAZ.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ano2 #2460227 | 89.228.*.* 12 mar 2018 13:30

  Jeśli znasz takiego gospodarza który użyczy za dobrą kasę to daj znać myślisz że na plaży za darmo pozwolił właściciele zorganizować festiwal dużo kaskę wziął za plac a żaden gospodarz nie chciał się zgodzić myślisz chłopczyku że nie pytaliśmy się jesteś z miasta nie znasz zasad wiesz co to trzy palce jak rozkminisz to wtedy napisz coś sensownego

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ano #2459927 | 176.221.*.* 12 mar 2018 07:26

  jak chcesz kosić kasę za imprezę to rusz tą pustą głową i pokombinuj, poszukaj, zaoferuj dobrą kasę dla właściciela gruntu. pewnie, że nie ma gdzie, cała kasa idzie dla organizatora, to i nie ma gdzie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ano2 #2459829 | 89.228.*.* 11 mar 2018 22:52

  Jeśli możesz to użycz pola ! Lub nie pisz wcale jak nie masz pojęcia!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. E #2458319 | 89.228.*.* 10 mar 2018 10:31

  Tak bardzo przeszkadza to zacznijcie od państwa dzień w dzień ćwiczenia na poligonie w Orzyszu aż ziemia się trzęsie to nie przeszkadza napiszcie petycje ale te stare trepy i zomowcy nie chcą donosić na swoich byłych pracodawców bo zaraz zacznie się a skąd pieniążki na te domy ziemię macie lepiej upi-lić młodzież bo się bawią nie stety takie prawa natury młodzież musi się wyszumieć i tym bardziej w wakacje stare cepy interweniujcie w sprawie tych ćwiczeń aż się blok trzęsie

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Anty Disco z pola #2458282 | 82.139.*.* 10 mar 2018 09:33

   Disco z pola jakby grali to by tym "wjeśinjakom" nie przeszkadzało

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (17)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages