Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Tenisiści walczyli o Puchar Wójta Prostek

2018-03-14 10:48:06 (ost. akt: 2018-03-14 10:56:48)

W sobotę 10 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Prostkach odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Prostki 2018.

Organizatorem sobotniego turnieju był Urząd Gminy Prostki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Prostkach. Celem, jaki przyświecał organizacji turnieju, była popularyzacja gry w tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

— Poprzez turniej chcieliśmy umożliwić pasjonatom tenisa stołowego porównanie swoich umiejętności w warunkach rywalizacji sportowej. To była okazja dla dzieci do integracji, a dla młodzieży i dorosłych szansa na aktywne spędzanie czasu wolnego — powiedział wójt gminy Prostki, Mirosław Orłowski.

W kategorii „klasy I - V”, „szkoła średnia i dorośli” oraz „kobiety” uczestnicy rywalizowali systemem każdy z każdym. Natomiast klasy VI–VII i gimnazja grały systemem brazylijskim, czyli do dwóch przegranych meczów.

Wśród najmłodszych zwycięzcą został Wiktor Kowalski, wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Rafał Hołtyn, u kobiet zwyciężyła Anna Iżbicka, natomiast wśród mężczyzn mistrzem został Kamil Szurna.

Zwycięzcy oraz zawodnicy z drugich i trzecich miejsc w każdej kategorii otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które wręczyli — w imieniu wójta — sekretarz gminy Janusz Krause i dyrektor GOK-u Ewa Ratkiewicz.

Organizatorzy kierowali też specjalne podziękowania do dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach – Jarosława Ćwika, za udostępnienie stołu do tenisa na czas turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Klasy I – V:

Wiktor Kowalski
Michał Kozikowski
Paweł Siedlecki
Pozostali uczestnicy: Oliwia Kudzin, Łukasz Szulc

Klasy VI – VII oraz Gimnazjum:

Rafał Hołtyn
Sebastian Ocimek
Piotr Głębocki
Pozostali: Szymon Merecki, Adrian Żbikowski, Hubert Olszewski, Mateusz Olszewski, Emil Kozikowski, Patryk Leonik, Łukasz Kiersnowski, Krystian Bućko, Dariusz Kuligowski i Mateusz Szerel

Szkoła średnia i dorośli:

Kamil Szurna
Daniel Szurna
Karol Kozikowski
Adam Szurna
Kacper Wilczewski
Andrzej Żbikowski
Bogusław Wilczewski
Krzysztof Żbikowski
Rafał Łukowski

Kobiety (OPEN):

Anna Iżbicka
Emilia Brolek
Alicja Kowalska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages