Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Seniorzy z Prostek uczyli się udzielania pierwszej pomocy

2018-03-14 14:03:50 (ost. akt: 2018-03-14 11:09:06)

Jak udzielać pierwszej pomocy przed przyjazdem służb ratowniczych? Jak prawidłowo reagować w okolicznościach zagrożenia życia? Odpowiedzi na te i podobne pytania otrzymali 7 marca członkowie Klubu Seniora w Prostkach.

W środę 7 marca odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Taką niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą resuscytacji krążeniowo-oddechowej przekazali policjanci z terenu Gminy Prostki oraz Ełku.

Na spotkaniu seniorzy dowiedzieli się, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy oraz jak reagować w przypadku zakrztuszenia się przez niemowlę. Uczestnicy dowiedzieli się także jak udzielać pierwszej pomocy przy omdleniach, utracie przytomności i atakach padaczki.


Każdy z uczestników spotkania miał możliwość praktycznych ćwiczeń z fantomem.  Spotkanie zostało przeprowadzone z dużym zaangażowaniem prowadzących oraz uczestników, w miłej sprzyjającej nauce atmosferze.

Spotkanie było także dobrą okazją, żeby porozmawiać z dzielnicowymi i lepiej ich poznać. Na zakończenie niespodzianką dla wszystkich były kamizelki odblaskowe, które dzielnicowi pozyskali z Urzędu Gminy Prostki. Dzielnicowi podkreślali, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze.  

źr: GOK Prostki

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages