Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Saint Patrick's Day w Zespole Szkół Sportowych w Ełku

2018-03-19 10:56:34 (ost. akt: 2018-03-19 10:57:00)

Autor zdjęcia: marlena skutnik

W piątek 16 marca 2018 Zespół Szkół Sportowych w Ełku rozkwitł na zielono – koniczynkami!! Pojawiło się tam również mnóstwo roześmianych leprechaunów z rudymi brodami i zielonymi kubrakami.

Tego dnia, uczniowie klas 4-7 Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie zorganizowanym z okazji Saint Patrick’s Day. Konkurs miał na celu przybliżenie uczniom tradycji i kultury kraju anglojęzycznego – Irlandii oraz propagowanie i zachęcanie do nauki języka angielskiego. Ideą konkursu była również integracja społeczności szkoły podstawowej poprzez wspólną naukę i zabawę.
Konkursowicze zmagali się ze sobą w czterech konkurencjach: The Greatest Green of All (Najbardziej zielona klasa); ‘The stars make no noise’ … let’s sing beautifully (Prezentacja wybranego utworu irlandzkiego zespołu lub wokalisty – piosenka współczesna lub folkowa); ‘Sláinte!’ … Na zdrowie & Smacznego! (Plakat przedstawiający tradycyjną irlandzką potrawę); QUIZ Time!!! (Quiz z wiedzy o Irlandii).

Potyczki klas bacznie obserwowała publiczność oraz jury w składzie: pani Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych – Dorota Karpińska; nauczycielka języka angielskiego – pani Iwona Kacprzyk i bibliotekarz / nauczycielka plastyki – pani Iwona Jastrzębska.

Zdobycie głównej nagrody nie było łatwe, ponieważ klasy bardzo dobrze przygotowały się do rywalizacji. Bezkonkurencyjna okazała się jednak klasa 5a z wychowawczynią panią Pauliną Rynkowską, gromadząc 4800 punktów i zajmując I miejsce. Tuż za nimi uplasowała się klasa 4d z wychowawczynią panią Elżbietą Kalinowską. III miejsce na podium zajęła klasa 5b z wychowawczynią panią Anną Dytkowską i 3400 punktów.

Sponsorem głównej nagrody w konkursie ( wyjście klasy z wychowawcą do ‘Kręgielni Rydzewski’ i 4 tory do dyspozycji klasy) była Rada Rodziców Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. Nagrody pomogli ufundować także: pani Katarzyna Rydzewska (dyrektor Hotelu 'Rydzewski') oraz Wydawnictwo Nowa Era.
Wszystkie klasy biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Organizatorki wielkie podziękowania kierują również do wszystkich wychowawców i nauczycieli, którzy pomogli uczniom w przygotowaniach do Saint Patrick’s Day – Let’s Go Green!

Kolejne wesołe zmagania i potyczki językowe w Zespole Szkół Sportowych już wkrótce!

Organizatorki: Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska (nauczycielki języka angielskiego)

Zdjęcia: Zuzanna Kunda (uczennica klasy 3S Gimnazjum Sportowego) / edycja M. Skutnik

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: z

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages