Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Są pieniądze z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

2018-03-19 15:00:00 (ost. akt: 2018-03-19 15:22:29)

DOTACJE\\\Fundusz Inicjatyw Społecznych zmienia zasady działania. O nowościach w działaniu programu można było się dowiedzieć podczas konferencji w miniony poniedziałek.

FIO jest instrumentem programowym i finansowym zwiększającym dynamikę rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Jego podstawowym zadaniem jest wspieranie inicjatyw prowadzonych przez pozarządowe organizacje i stowarzyszenia.

Od tego roku FIO koordynuje Narodowy Instytut Wolności. O tych i o innych nowościach można było dopowiedzieć się podczas konferencji poświęconej tematyce działania FIO w miniony poniedziałek. Spotkanie odbyło się w Centrum Edukacji Mundurowej. Prowadził je Arkadiusz Krawczyk z z Narodowego Instytutu Wolności.

— Nowością w tegorocznym konkursie będzie to, że nie jest wymagany wkład własny. To znacznie ułatwi organizacjom pozyskiwanie dofinansowania na interesujące i pożyteczne projekty — powiedział Krawczyk.

Wysokość środków na finansowanie FIO w roku 2018 wynosi 60 mln zł, w tym 57,6 mln zł przeznaczono na dotacje, zaś 2,4 mln zł na obsługę techniczną programu. Oferty o dofinansowanie zadań w ramach można składać w ramach jednego z czterech priorytetów: małe inicjatywy, aktywne społeczeństwo, aktywni obywatele oraz silne organizacje pozarządowe. Projekty do tegorocznego konkursu można składać do 29 marca.

Jak dodają przedstawiciele organizacji pozarządowych, fundusz jest bardzo pomocny w realizacji różnych przedsięwzięć.

— W przeszłości korzystaliśmy już z zasobów FIO, w tym roku też z całą pewnością przystąpimy do konkursu. Jak zwykle pomysłów mamy mnóstwo, musimy je jeszcze raz zweryfikować. Wtedy przystąpimy do etapu składania wniosków — mówi Patrycja Łapińska z ełckiego Wolontariackiego Ośrodka Wsparcia.

Więcej informacji o programie FIO dostępne na stronie fio.niw.gov.pl.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages