Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Ełcka rzeka zyska nowe oblicze. Powstanie też nowa kładka

2018-03-20 15:41:14 (ost. akt: 2018-03-20 16:04:32)

Autor zdjęcia: UM Ełk

Nowa kładka piesza łącząca oba brzegi rzeki, taras wypoczynkowy i łąka kwietna. Tak jeszcze w sierpniu będzie wyglądał obszar nieopodal rzeki u zbiegu ulic Parkowej i Wojska Polskiego. Koszt inwestycji to 5 mln zł.

Podpisano już umowę z wykonawcą, której zakres prac obejmuje m.in. budowę stalowej kładki pieszej przez rzekę Ełk. Pojawi się ona przy istniejącym moście drogowym. Co prawda na moście, po obu jego stronach, piesi mają dyspozycji chodniki, ale są one bardzo wąskie. Dzięki budowie kładki poprawi się zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo pieszych.

Przeprowadzona będzie również regulacja obu brzegów rzeki, m.in. skrócone będą pale przy nabrzeżach. Planowane jest także oczyszczenie i odmulenie dna rzeki oraz wykonanie umocnień.

W tym miejscu pojawi się taras wypoczynkowy, ławki parkowe, stoły piknikowe oraz nowe oświetlenie terenu. Cały obszar zostanie zagospodarowany zielenią. Posadzone będą nowe drzewa, krzewy oraz byliny. Przewidziana została również łąka kwietna. Prace będą realizowane w ramach III i IV etapu budowy Parku Kopernika.

Planowany termin zakończenia prac to 20 sierpnia 2018 r. Wartość inwestycji to kwota 5 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej (RPO) stanowi 85 proc. kosztów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zając wielkanocny #2467816 | 78.8.*.* 21 mar 2018 20:56

  łąka kwietna - zapewne to właśnie ten projekt , podbił koszty do 5 milionów. Ale na inwestycjach tego typu nie ma co oszczędzać zwróci się już po pierwszym roku , jak PUK zacznie sianokosy co tydzień , nie pozwalając aby trawa nawet ciut się odbiła. Widziałem jak w listopadzie kosili pobocze - mokra zgniła wysuszona i położona trawa , ale chłopaki nie popuścili. Szkoda że Bareja nie żyje , dzisiejsze włodarze i prezesy potrafią dostarczyć materiału na kasową komedię A na tej łące to ja bym jeszcze postawił takiego dużego bociana z plastiku , aby bezrobotni mogli słit focię z nim robić jak będą w parku odpoczywać po wytężonym dniu w kolejce w MOPSie i JAMie - bo grunt to eleganckie odzienie na spacerach

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ogrodnik #2467410 | 5.172.*.* 21 mar 2018 12:13

  Łąka kwietna? No to piesiunie już się cieszą... ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Wizjoner ełcki #2467127 | 78.8.*.* 20 mar 2018 22:39

  skoro rzeka ma zyskać nowe oblicze za 5 milionów , to może od razu zawrócić jej bieg ?????? najlepiej kijem, za kolejne kilka milionów , bo to nie są tanie rzeczy !!!!! ale za to jak potrzebne miastu i mieszkańcom , a i poprawi się bezpieczeństwo - a to najważniejsze . Ach , i mostek rowerzystom , ale następny obok tego dla pieszych ,aby nie dochodziło do kolizji z rowerzystami i na mostku punkt "naprawy rowerów" coby nie trzeba było servisu wzywać jakby komu łańcuch spadł.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Kim Dzong #2467004 | 78.8.*.* 20 mar 2018 19:25

   to nie jest zabawne "przejadanie " kolejnych pieniędzy podatników na kolejne dublowane parki, ławeczki , siłownie i oświetlenie ledowe . Pan Prezydent nigdy nie miał pomysłu na to miasto poza "upiększaniem " czyli to ,co robi każdy prezydent, burmistrz ,wójt KAZDEGO miasta ,miasteczka , gminy w Polsce. A stary kwiat tego miasta klaszcze z zachwytu ,nie bacząc na to iż młodzi uciekli z braku perspektyw i miasto ramoleje.

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Art #2466934 | 83.9.*.* 20 mar 2018 17:52

    Kopernik dokładnie wie, przecież w tym roku ważne wybory. Ciekawe czy wieszaki wrócą

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (12)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages