Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Muzyką "Czerwony" rozpoczął wiosnę

2018-03-21 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-21 14:06:06)

Uczniowie w Ełku obchodzili w środę pierwszy dzień wiosny. W I LO z tej okazji tradycyjnie już licealiści świętowali Dzień Szkoły. A w "Czerwonym" nie ma Dnia Szkoły bez konkursu "Singing Red Bricks", czyli talent-show dla uczniów.

W I Liceum Ogólnokształcącym w Ełku nie ma "dnia wagarowicza". Jest za to Dzień Szkoły, który jest okazją dla uczniów do wykazania się w kilku ciekawych konkursach. Uroczystość co roku poprzedza pewien rytuał. Dyrektor przekazuje symbolicznie klucze do szkoły przewodniczącemu samorządu uczniowskiego. Tak było też w tym roku.

— To taka nasza tradycja. W pierwszym dniu wiosny szkołą rządzą uczniowie, nie nauczyciele. Tego wyrazem jest przekazanie kluczy przewodniczącemu. Uprzedzam pytanie - nie boję się, bo nasi uczniowie jak zwykle są odpowiedzialni i mają doskonale zaplanowany cały dzień. Najważniejszym punktem jest oczywiście konkurs piosenki obcojęzycznej, który w naszej szkole organizowany jest już po raz trzynasty — powiedział Robert Hoffmann, dyrektor I LO w Ełku.

Konkurs, o którym mówi dyrektor, to "Singing Red Bricks". Już po raz trzynasty uczniowie "Czerwonego" mieli okazję zaprezentować swoje muzyczne talenty. Grali zresztą nie tylko uczniowie I LO, ale też reprezentanci gimnazjów i podstawówek w mieście. Nagrody jury przyznawało w trzech kategoriach: uczniowie gimnazjów, uczniowie I LO oraz zespoły.

Wśród gimnazjalistów nagrodę Grand Prix zdobyła Natalia Słowikowska z Gimnazjum nr 3 w Ełku. Natalia zaśpiewała piosenkę "Titanium". Na pierwszym miejscu uplasowała się Milena Worm (ZS w Nowej Wsi Ełckiej), drugie były Eliza Jabłońska i Julia Okuniewska (Gim. 4), trzecie miejsce zajął z kolei Bartosz Krassowski (SP4). Wyróżnienia trafiły do Natalii Kulbackiej (Gim.1) i Magdaleny Kruszewskiej (Gim. 3).

Wśród solistów I LO z nagrodą Grand Prix do domu wróciła Małgorzata Gołaszewska, która wykonała "Dangerous Woman" Ariany Grande.

— Bardzo się stresowałam przed występem. Jestem zaskoczona zwycięstwem, ale równocześnie bardzo szczęśliwa. Moim muzycznym marzeniem jest wybranie się w podróż po świecie i śpiewanie. Tak po prostu, dla ludzi, na chodnikach, w kawiarniach — powiedziała w rozmowie z nami Małgorzata.

Zaraz za Małgorzatą uplasowała się Anna Stradczuk. Drugie miejsce z kolei zajęła Katarzyna Borkowska przy akompaniamencie Mya Kulbacki, Mai Piekarskiej i Julii Błaszczyk. Na trzecim miejscu konkurs skończyła Katarzyna Komorowska. Wyróżnienia trafiły natomiast do Katarzyny Borkowskiej, Patryka Świderskeigo i Klaudii Domel. Nagrodę specjalną od członka jury Wojciecha Popielarza otrzymała Julia Staszek za akompaniowanie przy aż trzech występach.

Decyzją jury najlepszym zespołem, a więc laureatem Grand Prix, został skład "Championy Ewy Mik" w piosence "Cell Block Tango" z musicalu Chicago. Pierwsze miejsce zajął zespół "Famme fatale", drugie powędrowało do "Russkaja Grupa 1D2", trzeci byli "Julitonators". Z wyróżnień cieszyli się członkowie "Russkij Ansambl IB".

mro

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages