Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

W świecie pieniędzy

2018-03-27 22:12:36 (ost. akt: 2018-03-27 22:13:52)

Autor zdjęcia: Magda Kosak

Nauczycielki pracujące w MPiŻ „Ekoludki” w swojej codziennej pracy stosują innowacyjne metody pedagogicznych. Należy do nich metoda projektu edukacyjnego. Właśnie tą metodą w dniach 12-18.03 grupa Leśne Duszki realizowała temat „W świecie pieniędzy”.

Dzieci wraz z nauczycielkami opracowały najpierw Siatkę Pojęciową na podstawie której wybrano interesujące zagadnienia z dziedziny ekonomii. Kolejnym etapem była- Faza badawcza, zarówno na miejscu w przedszkolu, jak i w terenie, własne eksperymenty oraz ostatni etap- podsumowanie i podzielenie się nabytą wiedzą i nowymi umiejętnościami. Ekspertką podczas projektu była Pani Agnieszka, która będąc również nauczycielem przedmiotów ekonomicznych tłumaczyła dzieciom wytrwale zawiłości ekonomii.

Celami ogólnymi projektu było zdobywanie wiedzy z szeroko pojętej edukacji ekonomicznej, kształtowanie nawyku racjonalnego gospodarowania pieniędzmi, zapoznanie z historią pieniądza. W trakcie całego tygodnia dzieci poznały podstawowe pojęcia ekonomiczne (popyt, podaż, cena, rynek), rozróżniały polskie pieniądze (banknoty i monety), przeliczały pieniądze, zrozumiały że pieniądze „nie rosną w bankomacie”, ich ilość jest ograniczona, zrozumiały pojęcie i znaczenie oszczędzania, poznały znaczenie pojęcia „kredyt” „Leśne duszki” wraz z Panią Jolą zbudowały własny bankomat, stworzyły skarbonki do systematycznego oszczędzania, a także odwiedziły bank. Miały w nim możliwość poznania sposobów wypłacania pieniędzy (kartą oraz mobilnie przez telefon) i rozmowy z Panią kierowniczką oddziału która była pod wielkim wrażeniem wiedzy ekonomicznej przedszkolaków.

Tematy z dziedziny ekonomii bardzo zainteresowały nasze przedszkolaki i za kilka tygodni wraz ze swoimi nauczycielkami postanowiły zgłębiać będą tajniki przedsiębiorczości i poznawać podmioty gospodarcze.

Magda Kosak

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Kosak3

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages