Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

"Perełki" na wycieczce w Państwowej Szkole Muzycznej w Ełku

2018-03-27 22:28:19 (ost. akt: 2018-03-27 22:29:07)

Autor zdjęcia: Bożena Padiasek

Kolejne tematy realizowane w naszym przedszkolu nawiązywały do muzyki nowoczesnej, poważnej itp. Idąc tym tropem, postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę do szkoły muzycznej w Ełku.

Dzieci z gr.II wybrały się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej w Ełku. Dzieci miały możliwość poznania wyglądu i odgłosu wielu ciekawych instrumentów oraz ich nazw: gitara, klarnet, fortepian, trąbka, akordeon klawiszowy,akordeon guzikowy, wiolonczela. itp. Przedszkolaki wysłuchały utworów, które popisowo zagrali im uczniowie tamtejszej szkoły. Dzieci cieszyły się ogromnie, mogły podziwiać młode talenty. Po wspaniałym koncercie dzieci odwiedziły sale, gdzie Pan Hubert Rutkowski opowiedział wiele ciekawych rzeczy na temat instrumentów perkusyjnych. Dzieci miały okazję zagrać na różnych instrumentach tworząc "mini orkiestrę z Panem Hubertem Rutkowskim.

Wycieczka do Szkoły Muzycznej okazała się dla dzieci bardzo ciekawa i pouczająca. Za wspaniałą prezentację instrumentów i koncert serdecznie dziękujemy pracownikom Szkoły Muzycznej w Ełku Pani Elżbiecie Sobolewskiej, panu Hubertowi Rutkowskiemu. Podziękowania składamy także wszystkim małym artystom, którzy przygotowali niezapomniany koncert.

Bożena Padiasek

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PEREŁKA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages