Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Czytelnik: na tym przejściu kierowcy głupieją

2018-03-29 12:49:56 (ost. akt: 2018-03-29 13:22:16)

Napisał do nas jeden z naszych czytelników. Uważa, że aktywne przejście na ul. Wojska Polskiego w pobliżu PZU nie spełniło swojego zadania.

Do naszej redakcji napisał czytelnik. Mężczyzna uważa, że aktywne przejście nie spełnia swojego zadania, jakim jest poprawa bezpieczeństwa w tym koszmarnym niegdyś dla pieszych miejscu. Czytelnik twierdzi, że światła mają tendencję do "mrugania" nawet, kiedy w pobliżu przejścia nikogo nie ma. A to wprowadza element zaskoczenia dla kierowcy, który reaguje nerwowością i nierzadko niepotrzebnym, gwałtownym hamowaniem.

— Światło ciągle mruga i wszyscy kierowcy zwalniają albo się zatrzymują. Nieważne, czy piesi są, czy się zbliżają, czy absolutnie nikogo nie ma w pobliżu — uważa czytelnik. — Z tego co wiem, z przepisów wynika, że jak mruga, to i tak nie ma obowiązku się zatrzymać. Tu sytuacja jest jasna. Ale jadąc za kimś, trzeba się mocno skoncentrować i domyślać, czy poprzedzający nas pojazd zatrzyma się przed samym mruganiem, czy się jednak nie zatrzyma... to już ogłupia kierowców i już widziałem, jak samochód niemal wjeżdża w bagażnik drugiego.

Aktywne przejście na ul. Wojska Polskiego powstało w grudniu 2017 roku. Podobne, chodź mniejsze, możemy zobaczyć też na ul. Sikorskiego w okolicach Zespołu Szkół nr 5.

red.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gość #2476054 | 89.228.*.* 1 kwi 2018 15:25

  Straż Miejska w dniu dzisiejszym Wielkanoc na Barankach obok kościoła spisuje pojazdy zaparkowane na chodniku.Po pierwsze Wielkanoc - przyjeżdżają goście z całej Polski i od razu zderzają się z naszą gościnności. Po drugie w Niedzielę Wielkanocą jest wiele mszy w kościele stąd zaparkowanie graniczy z cudem,szkoda że straż nie kasuje w czasie mszy .Myślenie w ełckiej straży miejskiej to proces nieznany,szkoda bo to ma przyszłość.Strażnicy gonią za premii a to wyłącza myślenie,poczucie smaku kulturę.Wstyd.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. andrzej #2475064 | 89.228.*.* 30 mar 2018 20:36

   Od czasu zamontowania "aktywnego przejścia", ludzie wchodzą na przejście jak święte krowy. Nie rozglądając się nawet czy rzeczywiście wchodząc na przejście będą na nim bezpieczni. Traktują to jak wieczne zielone światło, co według mnie powoduje jeszcze większe ryzyko wypadku.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. taka prawda #2474429 | 176.221.*.* 30 mar 2018 08:47

   nie wiem czy ktoś zauważył, ale odkąd odpalono światła przy dworcu zaczęły robić się korki. od samego początku mówiłem, że przy dworcu najlepsze będzie rondo. co samo przy Tesco. niby światła inteligentne a stoi się dłużej niż przy tych bez kamer.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Fidel Castro #2474064 | 87.205.*.* 29 mar 2018 19:10

   owa sygnalizacja była tak potrzebna ,jak technopark i wiele, wiele innych kluczowych inwestycji . Znów pieniądze paliły (żywym ogniem )Prezydenta w kieszeń , co to jemu kilkanaście tysięcy , to jak splunąć - przy założeniu że w przyszłym roku będą przebudowywać. Geniusz po prostu geniusz z tego naszego Prezydenta , i to niedościgniony- nie ma sobie równych. Szybciej zadłuża ełczan niż oni sami siebie . Nawet Ci z baraków na Sikorskiego- do pięt mu nie dorastają w trwonieniu nie swoich pieniędzy , a trzeba im przyznać iż to miszczowie w swoim fachu

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. v #2474043 | 87.205.*.* 29 mar 2018 18:57

   największy zagrożeniem są lemingi za kierownicą którym brak pewności ,zdecydowania i czystej logiki - przez co nawet tak nieduża mieścina się korkuje. Jak widzę pajaca , na rondzie czekającego aż będzie pusto - korkującego pozostałych to mam ochotę wyjść i przepchać cepa ręcznie

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (23)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages