Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Fotelik w bagażniku, a 3-latek na przednim siedzeniu bez żadnej ochrony

2018-03-30 11:25:34 (ost. akt: 2018-03-30 10:43:56)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Za szereg wykroczeń na drodze odpowie przed sądem 22-latka kierująca BMW. Kobieta została zatrzymana do kontroli, ponieważ nie miała tablicy rejestracyjnej. Okazało się, że na przednim siedzeniu przewozi 3-letnie dziecko. Fotelik dla synka kobieta miała, ale schowany w bagażniku.

Dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej osobowe BMW. Pojazd poruszał się po ulicach Ełku bez tablicy rejestracyjnej. W trakcie kontroli okazało się, że to nie jedyne i nie najpoważniejsze wykroczenie, jakie popełniła 22-latka. Kierująca na przednim siedzeniu samochodu przewoziła swojego 3-letniego synka bez fotelika ochronnego. Kobieta nie widziała nic złego i niewłaściwego w swoim zachowaniu. Tłumaczyła, że fotelik dla dziecka posiada, ale przewozi go w bagażniku. Ponadto kobieta nie miała wymaganych podczas kontroli dokumentów. Policjanci zakazali jej dalszej jazdy. Za wykroczenia, które popełniła na drodze 22-latka odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że przewożenie w sposób zgodny z przepisami najmłodszych pasażerów to nie tylko obowiązek prawny. To przede wszystkim bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Dbajmy o swoje dzieci, uczmy ich właściwych i odpowiedzialnych zachowań w ruchu drogowym.

Policjanci systematycznie prowadzą kontrole, podczas których zwracają uwagę na niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego. Nieodzownym elementem każdej kontroli jest sprawdzenie, czy wszystkie osoby korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach ochronnych. Będzie to także restrykcyjnie sprawdzane podczas rozpoczętych policyjnych działań „Wielkanoc 2018”.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Fiat #2476028 | 89.228.*.* 1 kwi 2018 14:08

  BMW i wszystko jasne jaki poziom intelektualny taka marka samochodu!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages