Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Czeka nas święto wiolonczeli w Ełku

2018-04-03 12:33:45 (ost. akt: 2018-04-03 12:37:31)

Autor zdjęcia: archiwum

7 kwietnia rozpocznie się trzydniowe święto wiolonczeli w Ełku. VII Ogólnopolskie Spotkania Młodych Wiolonczelistów "WiolonczELKa" to jedyne w północno-wschodnim regionie Polski tego typu przedsięwzięcie.

Organizatorem Spotkań jest Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku oraz Mazurskie Stowarzyszenie Muzyczne CAMERATA. Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół muzycznych I i II st. z całej Polski. Swój udział zgłosiło prawie 100 młodych adeptów sztuki wiolonczelowej z 25 szkół z całej Polski m.in. z Warszawy, Gdańska, Torunia, Bydgoszczy, Gdyni, Olsztyna, Białegostoku, Zielonej Góry, Tomaszowa Mazowieckiego, Sochaczewa, Skierniewic, Suwałk, Pruszkowa i oczywiście z Ełku.

W jury przesłuchań zasiądą wybitni polscy wiolonczeliści m.in.: prof. Andrzej Zieliński z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz prof. Krzysztof Sperski z Akademii Muzycznej w Gdańsku.

7 kwietnia rywalizować będą soliści i zespoły ze szkół I stopnia, w niedzielę zaprezentują się wiolonczeliści ze szkół średnich. Każdego dnia zmagania zostaną zakończone uroczystym koncertem laureatów.

Konkurs odbędzie się w pięciu kategoriach wiekowych oraz oddzielnych dwóch kategoriach zespołów kameralnych. Ełcką szkołę muzyczną reprezentować będzie aż pięcioro uczniów z klasy wiolonczeli Moniki Łukawskiej. W kategorii zespołów wystąpią: duet - Joanna Filipkowska i Aleksandra Żmijewska oraz trio - Maja Piekarska, Gabriela Jadeszko i Zuzanna Fromm. W kategoriach solistów zaprezentują się Aleksandra Żmijewska, Joanna Filipkowska, Zuzanna Fromm, Maja Piekarska.

Patronat nad festiwalem objął Prezydent Miasta Ełku, a całe przedsięwzięcie jest współfinansowane z budżetu Starostwa Powiatowego w Ełku i Urzędu Miasta Ełku. Patronat medialny nad festiwalem sprawują "Rozmaitości Ełckie".

http://m.wm.pl/2018/04/orig/wiolonczelka-2018-plakat-a3-nowy-rgb-poprawiony-456360.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages