Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Remont biblioteki idzie pełną parą

2018-04-06 10:26:47 (ost. akt: 2018-04-06 10:26:54)

Trwa remont gminnej biblioteki. W bezpośrednim sąsiedztwie dotychczasowej siedziby powstaje nowy budynek. Po remoncie biblioteka wraz z pracowniami i pomieszczeniami biurowymi będzie miała ok. 350 mkw.

Bibliotekę w Nowej Wsi Ełckiej rocznie odwiedza ok. 4400 osób. To ważne miejsce dla lokalnej społeczności. Niestety, obiekt jest w złym stanie i wymagał kapitalnego remontu. Poza tym powierzchnia jest zbyt mała, by sprostać oczekiwaniom mieszkańców i móc się rozwijać. Dlatego potrzebny był kapitalny remont i rozbudowa biblioteki.

Stara biblioteka zajmowała 173 mkw. Po rozbudowie sytuacja zmieni się diametralnie. Biblioteka, wraz z pozostałymi pracowniami i pomieszczeniami biurowymi, będzie miała ok. 350 mkw. W rozbudowanym budynku mieścić się będzie przestronna wypożyczalnia, czytelnia z podziałem na strefy, sala widowiskowa z mobilną sceną, pracownie warsztatowe, pracownia cyfrowa, pracownia muzyczna, pomieszczenia biurowe, socjalne i techniczne. Biblioteka dostosowana zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Oprócz poprawy warunków lokalowych i wyposażenia pomieszczeń, biblioteka zostanie wyposażona w infrastrukturę teleinformatyczną i system biblioteczny niezbędny do prowadzenia zaplanowanych działań.

— Prace budowlane, na którą w budżecie gminy przeznaczyliśmy prawie milion złotych idą pełną parą — cieszy się Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk. — Zgodnie z umową inwestycja ma być zrealizowana do 20 sierpnia tego roku, ale jest szansa, że stanie się to wcześniej.

Inwestycja jest zrealizowana dzięki projektowi „Zachowanie dziedzictwa kulturowego dzięki rozbudowie biblioteki w Nowej Wsi Ełckiej”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Projekt o wartości 1 532 001,93 zł jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na kwotę 1 302 201,64 zł. Wkład własny gminy to 229 800,29 zł. Prace zakończą się do 30 września 2018 r.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages