Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

"Puchatki" w marcu realizowały program "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

2018-04-11 15:32:44 (ost. akt: 2018-04-11 15:34:26)

Autor zdjęcia: Anna Szurc

Przedszkolaki z grupy "Puchatki" w marcu realizowały program "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne oraz swoje zdrowie.

"Puchatki" w ramach podjętych działań zapoznały się z wierszem "Ekologia" oraz bajkami ekologicznymi "Taniec z pszczołami" i "W pogoni za Zrobkiem", których głównym bohaterem był Kubuś ukazujący dzieciom piękno natury i uczący, jak ją chronić. Dzięki bajkom, najmłodsi mogli przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznały rośliny i zwierzęta, nauczyły się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.

Wspólnie z nauczycielem wychowankowie ustalili zasady Przyjaciela Przyrody, zorganizowali Dzień Marchewki, podczas którego poznali walory odżywcze i smakowe tego warzywa. Wykonali również przepiękne stworki marchewkowe według własnej inwencji twórczej.

Podsumowaniem działań w ramach programu był "Przyrodniczy quiz prawda - fałsz", który okazał się świetną zabawą i formą utrwalenia zdobytych wiadomości.

Nauczycielki zorganizowały swym przedszkolakom i ich rodzicom rodzinny konkurs poetycki na rymowankę promującą segregację śmieci i recykling wśród najmłodszych pt. "Dobre rady na odpady". Wpłynęło wiele prac konkursowych. Jury, czyli dzieci z grupy miały nie lada zadanie podczas wyboru najlepszej rymowanki. Pierwsze miejsce zajął Adam Sulikowski, 2. miejsce - Hania Gotowicz, 3. Marcin Struczyński, a wyróżnienia trafiły do Gabrysi Sobczak i Julci Sasim. Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Dziękujemy za zaangażowanie!

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AnnaSzurc

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages