Uroczysta gala w ECK z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

2018-04-12 11:28:11(ost. akt: 2018-04-12 11:38:10)

Autor zdjęcia: P. Tomkiewicz

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada corocznie na 2 kwietnia. W Ełku ze względu na przerwę świąteczną, główne obchody odbyły się w środę 11 kwietnia.
Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Są okazją do globalnego zaangażowania i efektywnej międzynarodowej współpracy w tej dziedzinie.

Uroczystość rozpoczęła się 11 kwietnia o godz. 16.30 w Ełckim Centrum Kultury. Na gali nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Przyjaźń nie ma barier" dla mieszkańców miasta Ełku. Nagrody laureatom wręczył zastępca prezydenta Ełku Artur Urbański i Prezes Stowarzyszenia "Impuls". Jednym z ważniejszy punktów będzie wręczenie Tytułów Honorowego Ambasadora Stowarzyszenia "Impuls". W tym roku statuetki otrzymali Aneta Werla, dyrektor ECK, przedsiębiorca Marian Hościło, kosmetolog Joanna Ostapowicz, Aleksandra Matuk, stylistka makijażu oraz Justyna Pajko z ełckiego ratusza.

Galę artystycznie uświetniły pokaz magików oraz występ muzyczny.

Organizatorami konkursu są Urząd Miasta Ełku i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem „IMPULS". Stowarzyszenie powstało w maju 2013 roku z inicjatywy rodziców Dzieci z Autyzmem i Zespołem Aspergera. Priorytetem jest stworzenie osobom z Autyzmem dogodnych warunków do rozwoju i funkcjonowania oraz zapobieganie skazaniu ich na wykluczenie i samotność. Istotą działań Stowarzyszenia jest przede wszystkim: objęcie opieką dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z autyzmem i Zespołem Aspergera - wspieranie ich rodzin - pomoc w organizowaniu terapii i rehabilitacji - popularyzowanie wiedzy o autyzmie - organizowanie szkoleń, konferencji i warsztatów - organizowanie wypoczynku.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest corocznie, z inicjatywy Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Kataru. Podstawowe założenia to dostrzeżenie i zaspokojenie potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie rozwijania indywidualnych talentów, poprawa dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych, zachęcanie społeczeństwa do postawy tolerancji i akceptacji.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. niepokorny Jasio #2483316 | 84.40.*.* 12 kwi 2018 20:55

    obłuda i ...................................... brak słów. ja pierdole ........... zintegrowali się błysnęli światłem na niebiesko !?!?!?!?!?!?!?!?!??? - Monty Python w Ełku zagościł - na stałe, jak widzę. I tym szczytnym przedsięwzięciem ilu autystycznym osobą przynieśliście pomoc ?????????

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5