Kolarze z MTB Ełk-Prostki ścigali się w Białymstoku i Legionowie

2018-04-18 08:00:00(ost. akt: 2018-04-18 08:52:04)
Dobra pogoda dla kolarzy jest sygnałem, że rozpoczyna się sezon. Reprezentanci MTB Ełk-Prostki brali udział w zawodach w Białymstoku i Legionowie.
Kolarze z klubu MTB Ełk-Prostki ostatnimi miesiącami pieczołowicie przygotowywali się do właściwego sezonu. Okazjonalnie startowali w zimowych maratonach, jednak to kwiecień oznacza dla nich początek prawdziwych zmagań. W tym roku sezon dla naszych kolarzy rozpoczął się w Legionowie. Wystartowali w wyścigu z serii Mazovia MTB Marathon 8 kwietnia. I pokazali, że w przerwie zimowej nie próżnowali.

Doskonale spisał się Kamil Gutowski w kategorii FMM Kamil Gutowski. Po fantastycznym przejeździe stanął na pierwszym miejscu na podium. Z kolei trzecie miejsca w swoich kategoriach zajęli Kazimierz Gabrylewicz (MM5), Janusz Supiński (MM6) oraz Wiesław Grela (MM7). Czwarta w kategorii MK4 była Ewa Gabrylewicz, ósmy w FMJ wyścig ukończył Paweł Lachowicz, natomiast dziesiąty w MM6 był Marek Brochacki. Dariusz Gajdziński w kategorii MM4 ukończył wyścig na 26. miejscu.

Tydzień później kolarze z MTB Ełk-Prostki próbowali swoich sił w Pucharze Polski MTB XCO rozgrywanym w Białymstoku.

— Trasa była interwałowa, charakteryzowała się ostrymi zjazdami i podjazdami. Jeździliśmy w sumie na przewyższeniach około 100 metrów, można się było zmęczyć — powiedział Dariusz Gajdziński z klubu MTB Ełk-Prostki.

Także w stolicy Podlasia nasi kolarze nie zawiedli. Czwarte miejsce w kat. Żaczek zajęła Alicja Lachowicz. Kamil Gutowski w tej samej kategorii ukończył wyścig na 5. miejscu. Szósty w kat. Masters II był Marcin Mróz, w kategorii Młodzik trzydziesty był Paweł Lachowicz, natomiast wśród Juniorów świetnie pojechał Szymon Gryn, kończąc ostatecznie na szesnastym miejscu.