środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Zajęcia z edukacji regionalnej w „Światełku”

2018-04-19 11:27:15 (ost. akt: 2018-04-19 11:28:05)

Autor zdjęcia: Hanna Jaśkowska

W kwietniu 2018 r. grupie „Promyczki” odbył się cykl zajęć, które miały na celu przybliżyć dzieciom historię naszego miasta.

9 kwietnia dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na terenie przedszkola, których propagatorem jest Muzeum Historyczne w Ełku. Obejrzały i wysłuchały ciekawych historii związanych z naszym miastem. Innym razem dzieci wybrały się na wycieczkę „Spacerkiem po Ełku”. Poznawały ciekawe miejsca, zabytkowe budowle, pomniki, sławne postaci. Z dużym zainteresowaniem oglądały wystawę fotograficzną „Zatrzymane w kadrze” – „Piękno naszej małej Ojczyzny”, przygotowaną wspólnie z rodzicami w przedszkolu. Zdjęcia przedstawiały ciekawe zakątki, przyrodę, architekturę, zabytki, nowe inwestycje i budowle. Kolejnym działaniem były zajęcia otwarte „Spotkanie z poezją”, w których uczestniczyli zaproszeni rodzice. Chętni rodzice recytowali wiersze o Ełku ze zbioru „Małej antologii twórczości ełckiej braci szkolnej”. Prezentując wiersze dostarczyliśmy przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich.

Różnorodność przeprowadzonych zajęć przyczyniła się do uwrażliwienia wychowanków na piękno tzw. małej ojczyzny, czyli miejsca, w którym się urodziliśmy lub gdzie mieszkamy. Dokładamy wszelkich starań , by w sercach dzieci słowo „ Ełk” wzbudzało pozytywne emocje oraz kojarzyło się z chwilami radosnego, pogodnego dzieciństwa, jak w wierszu „Moje miasto Ełk” autorstwa Karoliny P. – uczennicy Szkoły Podst. nr 3 w Ełku.

Hanna Jaśkowska


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Promyczki

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages