Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Pomysłowe Scrabble

2018-04-21 13:12:49 (ost. akt: 2018-04-21 13:12:54)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

"Stoofka na start" to inicjatywa Funduszu Lokalnego Ziemi Ełckiej. Pozyskane od darczyńców - lokalnych przedsiębiorców - tzw. "stoofki" umożliwiają realizację dziecięcych przedsięwzięć. Ełcka "Czwórka" wystąpiła aż z siedmioma pomysłami. Prezentujemy przebieg jednego z nich.

13 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się turniej klas V „Mistrz słowa”, z okazji Światowego Dnia Scrabble .Turniej realizowany był w ramach projektu „Stoofka na start”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez kreatywne uczennice z klasy VIIB: Julię Tydman, Oliwię Szermińską i Kasię Szkatułę. Cały projekt był nadzorowany przez panią Beatę Dzierżanowską, która jako polonistka pełniła również funkcję jury całego turnieju. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów.

Klasy V rozpoczęły swoje starcie na I piętrze szkoły, gdzie zostały przedstawione reguły całej gry. Niedługo po tym reprezentanci klas V wraz z pomocnikami z klas siódmych rozbiegli się po całej szkole w poszukiwaniu pochowanych literek. Okazało się, że poradzili sobie z tym zadaniem bardzo dobrze. Znaleźli prawie wszystkie literki, co było nie lada zadaniem. Na kolejnej godzinie rozpoczęła się trudniejsza część turnieju. Klasy musiały ze znalezionych liter układać słowa, które były punktowane. Musiały wykazać się wielką kreatywnością w tworzeniu słów (im dłuższe i trudniejsze, tym lepiej punktowane) oraz wiedzą z ortografii.

Burzliwe zmagania obserwowali znakomici goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: panowie Maciej Olszewski i Paweł Wilk oraz Pani Iwona Olkowicz z Funduszu Lokalnego Ziemi Ełckiej. Była też obecna niezastąpiona Pani Wanda Wojnowska – dyrektor szkoły. Naszym gościom bardzo spodobał się turniej, który nakłaniał do pomysłowości, wyrazili też nadzieję na powtórzenie takiego konkursu już wkrótce.

Największą kreatywnością, szybkością podejmowania decyzji i szczęściem wykazała się klasa Vb, która zajęła pierwsze miejsce, ale walka pomiędzy wszystkimi klasami była wyrównana. Każda klasa otrzymała upominki, ufundowane przez sponsorów „Stoofki na start”. Gratulujemy klasom piątym zajętych miejsc oraz mamy nadzieję, że w naszej szkole projekt „Stoofka na start” będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Katarzyna Szkatuła


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP4

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages