środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Pierwszy wyrok po zabójstwie w Ełku. Algierczyk skazany na rok w zawieszeniu i karę grzywny

2018-04-23 12:50:00 (ost. akt: 2018-04-23 13:13:58)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 6 tysięcy złotych grzywny ełcki sąd rejonowy skazał Algierczyka, Larbiego A., po sylwestrowym zabójstwie w Ełku.

W poniedziałek 23 kwietnia poznaliśmy pierwszy wyrok po sylwestrowym zabójstwie w Ełku. Ełcki sąd rejonowy skazał Algierczyka Larbiego A. na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata i 6 tysięcy złotych grzywny. Sąd orzekł też zadośćuczynienie na rzecz rodziny zmarłego Daniela R. na łączną kwotę 10 tysięcy złotych. Jest to efekt złożenia przez oskarżonego wniosku o dobrowolne poddanie się karze. Rodzina zmarłego wyraziła na karę w takiej formie zgodę.

Przypomnijmy — w sylwestrową noc doszło do zabójstwa 21-letniego Daniela R. pod barem Prince Kebab przy ul. Armii Krajowej w Ełku. Początkowo prokuratura przedstawiła zarzut zabójstwa 26-letniemu Tunezyjczykowi, pracownikowi kebaba oraz jego 46-letniemu szefowi z Algierii. I o ile zarzut dla młodszego z nich pozostał w niezmienionej formie, o tyle Algierczykowi prokuratura postanowiła później zarzucić udział w bójce i nieudzielenie umierającemu chłopakowi pomocy.

Algierczyk w październiku 2017 roku domagał się przed ełckim sądem na niejawnym posiedzeniu orzeczenia kary uzgodnionej z prokuratorem. Zgody nie wyraziła na to rodzina Daniela R., która uznała wtedy, że proponowana kara jest za mało dotkliwa. Dlatego Larbi A. odpowiadał przed sądem w standardowym procesie.

Wyrok, który zapadł w poniedziałek przed ełckim sądem, jest nieprawomocny. Jeśli prokurator ani pełnomocnik skazanego nie odwołają się od wyroku, uprawomocni się on dwa tygodnie po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia. Tymczasem w Suwałkach trwa proces drugiego z oskarżonych. Tunezyjczykowi grozi dożywocie. W tym tygodniu na wniosek stron przesłuchiwani są kolejni świadkowie oraz przedstawiane są opinie biegłych.

mro
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (44) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mariusz G. #2490758 | 90.208.*.* 25 kwi 2018 03:07

  A ja zadam pytanie : oddałam się z miejsca wypadku samochodowego, w którym umiera, powiedzmy "szarak" a nie jakiś ktoś z rodziny włodarza czy prokuratura czy kogoś innego z "elyty" . Jaki wyrok dostaję?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wolf #2490732 | 83.20.*.* 24 kwi 2018 23:37

  GDYBY NIE INTERNET nigdy bym się nie dowiedział ilu wokół jest półgłówków. Ilu tu protestujących, ilu oburzonych niskim wyrokiem za rzekome ,,morderstwo"!!! A przecież ten człowiek nikogo nie zabił, brał tylko udział w szarpaninie ze złodziejem. ZABIŁ TUNEZYJCZYK i jego sprawa jest w toku. Tam nie będzie zawiasów ale póki co gamonie wrzeszczą i protestują.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Logo #2490362 | 83.6.*.* 24 kwi 2018 12:52

   Bez względu na narodowość skazanego ten wyrok to farsa. Podobne kary dostają małolaty złapane ze skrętem marychy. Widać jak działają sądy i jak mamy zk....ne polskie prawo.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Vig #2489771 | 81.190.*.* 23 kwi 2018 16:37

    Dziwne.. Ciekawe gdyby to Polak Polaka tak załatwił, czy kara Była by taka sama... wydaje mi się, że Obcokrajowcy mają u nas "lepsze prawo".. Były sprawy podobne.. za zabójstwo złodzieja ludzie trafiali za karty.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. § #2489754 | 37.201.*.* 23 kwi 2018 15:56

    Ciekawe co byscie pisali jak by to was okradal i wyzywal itd... ten zmarly bohater. Nie lubie zlodzieji, kombinatorow , oszustow . Ktos sklada grosz do grosza, uczciwie pracuje, cieszy sie z dorobku, daje innym jeszcze prace jak w tym wypadku, a jakas menda kradnie , napada i chce sie wzbogacic kosztem harujacego.

    Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Pokaż wszystkie komentarze (44)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages