Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Sześć nowych oddziałów w ełckich przedszkolach

2018-04-24 15:00:00 (ost. akt: 2018-04-24 15:20:23)

Dzieci, które nie dostały się do miejskich przedszkoli w pierwszej turze naboru, mają jeszcze na to szansę. Wnioski na dodatkowy nabór składać można do 4 maja.

Ważna wiadomość dla rodziców i opiekunów dzieci, które nie dostały się do miejskich przedszkoli w trakcie pierwszego naboru. Od ubiegłego poniedziałku ruszył nabór uzupełniający do trzech miejskich przedszkoli. Rodzice oraz opiekunowie mogą składać wnioski, tylko w wyznaczonych przedszkolach, do 4 maja.

— Jak najszybciej rozpoczynamy działania związane z modernizacją i dostosowaniem pomieszczeń w naszych placówkach oświatowych dla potrzeb dzieci przedszkolnych. Przewidywany koszt wszystkich niezbędnych działań to ok. 350 tys. zł, środki w całości będą pochodziły z budżetu miasta Ełku. Postaramy się być gotowi na 1 września. Ponadto jeśli zajdzie taka potrzeba – uruchomiony będzie III nabór i utworzone kolejne oddziały przedszkolne – powiedział prezydent Tomasz Andrukiewicz.

Sześć nowych grup pojawi się w przedszkolach Perełka, Bajka i Słoneczna Ósemka. Rodzice zainteresowani przyjęciem dzieci do przedszkoli, mogą przenieść dokumenty „z przedszkola do przedszkola”, tj. mogą pobrać wniosek składany do przedszkola w trybie pierwszej rekrutacji i złożyć ponownie do wybranego przedszkola z potraktowaniem jako wniosku składanego w trybie naboru uzupełniającego lub złożyć nowy wniosek.

Do miejskich przedszkoli uczęszcza obecnie 870 dzieci. W ramach pierwszego naboru przyjętych zostanie 375 dzieci. Po utworzeniu 6 nowych grup (w ramach II naboru) łącznie będzie 1395 dzieci.

Więcej informacji odnośnie naboru uzupełniającego można uzyskać w poszczególnych przedszkolach oraz Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Ełku.

opr. mro, źr. UM Ełk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages