Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Ekoludki dbają o środowisko

2018-04-26 11:43:00 (ost. akt: 2018-04-26 11:43:13)

18.04.2018 roku w Miejskim Przedszkolu i Żłobku „Ekoludki” w Ełku w grupie 4 latki 2 (Muchomorki) odbyły się zajęcia edukacyjne, które poprowadziła Aneta Machul–Korszeko, starszy specjalista z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Celem zajęć było rozwijanie świadomości ekologicznej związanej z ponownym wykorzystaniem posegregowanych odpadów a także wskazanie, zagrożeń jakie może wywołać człowiek środowisku poprzez swoje niepożądane działania. Dzieci wspólnie szukały odpowiedzi na pytanie: co nam daje segregacja odpadów? Zapoznały się ze słowem „Recykling” jedną z metod ochrony środowiska, która ma na celu zmniejszenie ilości odpadów.

Na zajęciach zostały przedstawione zagrożenia związane z działalnością człowieka. Przedszkolaki dowiedziały się jak niebezpieczne jest wypalania traw. Zagrożenie to powoduje bezmyślne uśmiercanie roślin i zwierząt, a czasami nawet ludzi. Natomiast nadmierna wycinka drzew może doprowadzić do wyginięcia niektórych gatunków zwierząt.

Pani Inspektor mówiła także o smogu, który powstaje głównie ze skumulowanych pyłów i gazów pochodzących z zakładów przemysłowych, spaliny z samochodów i innych pojazdów. Nasze przedszkolaki dowiedziały się że otaczająca nas przyroda jest bezcennym dla nas skarbem i dlatego powinniśmy o nią dbać. W ramach podziękowań za tak wspaniałe zajęcia Muchomorki zaśpiewały piosnkę pt.: „Cztery żywioły”.

Aneta Janowicz
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Kosak3

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages