Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Litery pomogą im w zdrowieniu. Oddaj książki potrzebującym!

2018-05-10 08:00:00 (ost. akt: 2018-05-10 08:17:33)

Ełk — tu czytam książki to projekt fundacji Odpowiedzialni za Marzenia. Ełczanie mogą w kilku punktach na terenie całego miasta oddawać swoje ulubione książki, które później zostaną przekazane pacjentom szpitala i osobom niepełnosprawnym.

Projekt „Ełk – tu czytam książki” - to współpraca i praca wielu życzliwych osób i instytucji z naszego miasta. Jego autorem jest fundacja Odpowiedzialni za Marzenia, która napisała go przy współpracy Miasta Ełku. Założenia są bardzo szczytne i bardzo proste. W kilku ełckich instytucjach, szkołach i firmach rozstawione zostały specjalne pudełka, do których można wrzucać swoje ulubione książki. Te za jakiś czas trafią w ręce tych, którzy z całą pewnością bardzo je docenią. Mowa o pacjentach szpitala i osobach niepełnosprawnych.

— Prośba jest szczególna – bo o książki ulubione, takie, które kochacie, które pomogły zmienić coś na lepsze w waszym życiu, poprawiały humor, uczyły a może pobudzały do marzeń. Takie, które teraz mogą posłużyć komuś innemu, wywołać uśmiech, dodać nadziei i siły w chorobie. Radością dla nas będą książki psychologiczne, które ułatwiają zwrócenie się w najpiękniejszą stroną - w stronę siebie, swojego własnego „ja”. Pamiętajcie także o osobach niepełnosprawnych – bo dla nich też utworzona zostanie biblioteczka. Książki powinny być w dobrym stanie, najlepiej wydane po roku 2000 — mówią organizatorzy akcji. — Każda książka, którą oddacie, trafi do biblioteczek, które wspólnymi siłami utworzymy. Jeśli zebrana zostanie duża liczba książek, trafią one także do Stowarzyszenie Onkoludki, które zrzesza rodziców dzieci z chorobą nowotworową. Ewentualnie myślimy o utworzeniu bibliotek w ełckich przychodniach.

Można oddawać książki przeznaczone zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizatorzy dodają, że liczą na dobre serce i wolę ełczan. Bo tak mały gest, jak oddanie książki w ręce potrzebujących, może sprawić im wielką radość i pozwolić choć na chwilę zapomnieć o trudnościach codziennego życia.

— Książki oddawać można na terenie dziewięciu ełckich instytucji. Można je też wysyłać na adres fundacji. Logo każdej instytucji, która dodatkowo przekaże minimum 20 książek, zebranych np. wśród pracowników, umieścimy na regale bibliotecznym
. Zachęcamy do współpracy! — przekonują organizatorzy z fundacji.
W razie pytań i chęci współpracy organizatorzy proszą o kontakt pod adresem mailowym: odpowiedzilnizamarzenia@gmail.com. Zapraszamy też na facebooka fundacji Odpowiedzialni za Marzenia, gdzie znaleźć można więcej informacji o akcji.TUTAJ ODDASZ KSIĄŻKI: 


1. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, ul. Małeckich 1 

2. Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera, ul. Władysława Szafera 2

3. Fundacja Szczęśliwy Człowiek - zbiórka w Pierogarni Babci Frani ul. Nadjeziorna 19/U4

4. Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej, ul. Armii Krajowej 17 B 

5. Urząd Miasta, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4

6. Galeria Brama Mazur, ul. Plac Miejski 1 

7. Sklep Partner AGD RTV, ul. Targowa 2

8. Stowarzyszenie Adelfi, ul. Małeckich 3 lok. 24

9. Ełckie Centrum Kultury ul. Wojska Polskiego 47


Adres do wysyłki:

Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia ul. Nadjeziorna 23/54, 19-300 Ełk.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dr House #2499126 | 83.238.*.* 10 maj 2018 21:58

  chcecie stare , możliwe że zawilgocone książki , siedlisko różnego rodzaju grzybów , bakterii , i nie wiadomo jeszcze czego przekazywać chorym z osłabionym systemem immunologicznym pacjentom ?? macie zamiar ich dobić lub narazić na dodatkowe powikłania ??????

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zbieracz makulatury #2499116 | 83.238.*.* 10 maj 2018 21:51

  mogę ofiarować kilkaset kilogramów lub nawet tonę , książek, jeśli to pomoże w powrocie do zdrowia schorowanym , lecz jeśli ta akcja ma pomóc kolejnej fundacji ( a coś mi mówi że tak się stanie ) to nie przekaże nawet jednej kartki z kalendarza . Do roboty nieroby ,żerujące na nieszczęściu schorowanego

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages