Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Wycieczka SP3 do Warszawy

2018-04-27 17:26:19 (ost. akt: 2018-04-27 17:28:02)

28 marca 2018r. uczniowie klasy IV C i V B wraz z kilkoma starszymi kolegami i koleżankami z klas VI i VII pod opieką pani Krzysztofy Jurskiej i pani Moniki Cybulskiej -Ryciuk udali się na wycieczkę do Warszawy.

Wychowankowie SP3 na początkuzwiedzili Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przy ul. Chełmskiej. W jednej z hal zdjęciowych zobaczyli prawdziwą filmową scenografię, rekwizyty i kostiumy, jakie wykorzystywane są przy produkcji cyklu ekranizacji obrazów autorstwa Jana Matejki pt.: „Historia w ożywionych obrazach”. Dzieciprzywdziewając najróżniejsze kostiumy mogły nie tylko poczuć atmosferę towarzyszącą aktorom podczas pracy na planie filmowym, ale również wcielić się w bohaterów z obrazów polskiego malarza.Uczniowie odbyli również atrakcyjną lekcję zilustrowaną materiałami dźwiękowymi i multimedialnymi.
Kolejnym punktem programu było Muzeum Powstania Warszawskiego, które mieści się w budynku dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich na Woli. Zwiedzanie tego nowoczesnego, multimedialnego muzeum przybliżyło uczniom jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii narodu polskiego, stanowiące do dziś dzień przykład bohaterstwa, ofiary i niebywałego męstwa.

Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądało życie codzienne powstańców i zwykłych warszawiaków.Ekspozycje Muzeum ukazały im grozę walk, autentyczne sceny powstańcze,umundurowanie, broń, bohaterów zrywu.Wychowankowie poznali, w jaki sposób działała podziemna poczta polska i tajne drukarnie. Dużym przeżyciem była możliwość przejścia kanałami i sprawdzenie, co mogli czuć powstańcy przemieszczający się nimi w różne dzielnice Warszawy. Uczniowie obejrzeli także film w 3D „Miasto Ruin”- komputerową rekonstrukcję zrównanej z ziemią stolicy Polski.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, w którym znajduje się około 400 eksponatów,przestrzeń warsztatowa Majsterni, Teatr Wysokich Napięć, Park Odkrywców oraz Planetarium ,,Niebo Kopernika”. To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać liczne eksperymenty i doświadczenia.

Ten pełen niespodzianek i wrażeń dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci wychowanków naszej szkoły.Wizyta na Planie Filmowym była bowiem niepowtarzalną okazją, żeby uczniowie SP3 mogli zetknąć się ze światem filmu, a zarazem poznać ten świat z perspektywy filmowców. Pobyt w muzeum pozostawił niezatarte wrażenia i była dla uczniów żywą lekcją historii i patriotyzmu. Z kolei w Centrum Nauki Kopernik wychowankowie przekonali się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.

Krzysztofa Jurska SP3


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages