Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Drzwi Szeroko Otwarte

2018-04-30 12:26:18 (ost. akt: 2018-04-30 12:32:24)

Autor zdjęcia: marlena skutnik

Drzwi w Zespole Szkół Sportowych przy ulicy Suwalskiej w Ełku są zawsze szeroko otwarte dla uczniów, rodziców i gości. W przedostatnią sobotę kwietnia, mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy zdecydowali się odwiedzić ZSS z okazji Dnia Otwartego i sprawdzić ofertę edukacyjną oraz spędzić wesoło i aktywnie sobotnie popołudnie. Atrakcje przygotowane przez nauczycieli i uczniów ze szkoły sportowej przypadły do gustu weekend'owym gościom.

Najmłodsi uczniowie zaprezentowali z dumą swoje talenty artystyczno-plastyczne podczas zajęć malowania solą, tworzenia 'małych arcydzieł' z masy plastycznej, pokazów tanecznych. Przedstawiciele starszych klas szkoły podstawowej wzięli udział w warsztatach scrapbooking'u. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z programowania i składania robotów 'Superkoderzy' oraz Zawody Photonów.

Rozstrzygnięto Międzyszkolny i Przedszkolny konkurs plastyczny na plakat 'Żyj zdrowo', zorganizowany dla sześciolatków przez panie Jolantę Gutowską i Iwonę Grygo. Hasło konkursu 'Promujemy Zdrowy Styl Życia' zostało pięknie namalowane, narysowane, wyklejone na plakatach wykonanych przez dzieci z ełckich szkół i przedszkoli. Po uroczystym wręczeniu nagród uczestnikom konkursu, wystąpił zespół taneczno gimnastyczny 'Fair Play' przygotowany i prowadzony przez panią Katarzynę Klimach. Prace Małych Artystów można obejrzeć w ZSS.

Poznaliśmy 'Mistrza Kultury Języka Polskiego' - czyli klasę 7a ze Szkoły Podstawowej - zwycięzców konkursu 'Z Językiem Ojczystym na Ty'.

Pasjonaci fizyki i chemii mieli okazję przyłączyć się do zajęć 'Eksperymenty z fizyki i chemii - inspiracje przyrodnicze z wykorzystaniem tablicy interaktywnej'.
Odwiedzający szkołę gimnazjaliści mogli również obejrzeć wszystkie pracownie, porozmawiać z nauczycielami i obecnymi uczniami Zespołu Szkół Sportowych - a po wrażeniach związanych ze zwiedzaniem zjeść coś słodkiego ze stoiska przygotowanego przez klasę 4d szkoły podstawowej. Zbędne kalorie można było spalić podczas zajęć fitness na trampolinach, które odbywały się przez kilka godzin i również były dostępne dla wszystkich gości.

Dzień Otwarty w Szkole Otwartej Na Ludzi przyniósł dużo pozytywnych emocji wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Zapraszamy po więcej.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: z

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages