Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Dzień Flagi w Ełku. Miasto przybrało patriotyczne barwy

2018-05-02 10:50:01 (ost. akt: 2018-05-02 11:04:48)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

W ramach ełckich obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w trzech miejscach w mieście prezydent Tomasz Andrukiewicz wręcza mieszkańcom flagi narodowe oraz miejskie.

Dzień Flagi to dobra okazja by zamanifestować swoją postawę patriotyczną, chociażby poprzez wywieszenie flagi państwowej w oknach swoich domostw, czy zakładów pracy. W tym dniu ełczanie wywieszają też flagi miejskie.

Z okazji dzisiejszego święta tradycyjnie już prezydent miasta rozdaje flagi mieszkańcom. W tym roku formuła jest nowa, bo upominki można dostać w trzech miejscach: pod urzędem miasta (10:00 - 11:30), na placu miejskim, na skwerze ks. Karola Foksa na os. Jeziorna (11:30 - 12:15) oraz przy galerii „Brama Mazur” (12:30 - 13:30).

Pod urzędem miasta z okazji Dnia Flagi uczniowie ełckich szkół zaprezentowali też swoje umiejętności wokalne w patriotycznych występach.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja już w czwartek. Zaczną się mszą święta w Katedrze św. Wojciecha o godzinie 12:15. Po mszy orszak służb mundurowych, władz samorządowych z regionu oraz mieszkańców przejdzie przy akompaniamencie orkiestry dętej pod pomnik „Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę” w Parku Solidarności. Tak, o godzinie 13:50 odbędzie się część oficjalna uroczyści.

Następnie od godziny 15:00 przy ul. Pułaskiego odbędzie się rodzinny piknik. Zaplanowany jest występ Kapeli Hanki Wójciak, spektakl dla dzieci „Julek Tuwim” Teatru Małe Mi. Będzie też można zobaczyć stoiska z rękodziełem, wziąć udział w grach rodzinnych i animacjach dla dzieci. Będzie też można skosztować tradycyjnej wojskowej grochówki. Natomiast wieczorem, od godziny 19:00, ełczanie zatańczą w potańcówce pod gwiazdami z udziałem DJ-a. Koniec imprezy o godzinie 22:00.

mro


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages