Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Trwa maturalny maraton. Matematykę mają już za sobą

2018-05-07 12:06:05 (ost. akt: 2018-05-07 12:20:39)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W piątek uczniowie zmierzyli się z językiem polskim. Dziś z matematyką, a także językiem łacińskim i kulturą antyczną. Jutro czeka ich egzamin z języka angielskiego. Maturalny maraton potrwa do 20 maja.

Egzamin maturalny w 2018 roku odbywa się w 240 szkołach województwa warmińsko--mazurskiego. Przystąpi do niego 12 897 zdających, w tym 12 070 zdających egzamin w „nowej” formule i 827 zdających egzamin w „starej” formule.

W powiecie ełckim egzamin odbywa się w 12 szkołach. W nowej formule po raz pierwszy podchodzi do niego 731 abiturientów, a po raz kolejny 152. Z kolei do starej formuły po raz pierwszy przystąpiło 3 uczniów, a po raz kolejny 95. Łącznie w tym roku w powiecie ełckim maturę zdaje 915 osób.

W piątek uczniowie zmierzyli się z językiem polskim. Dziś z matematyką, a także językiem łacińskim i kulturą antyczną. Jutro z kolei czeka ich egzamin z języka angielskiego. Maturalny maraton potrwa do 20 maja.

— Język polski był w tym roku łatwy. Tak jak większość kolegów i koleżanek, wybrałem wypracowanie i "Lalkę". Ta lektura powtarza się co dwa lata, wystarczyło poczytać arkusze z poprzednich matur, żeby dobrze sobie poradzić — mówi Maciej Folejewski absolwent Zespołu Szkół nr 6 w Ełku, tegoroczny maturzysta. — Czytanie ze zrozumieniem było już nieco trudniejsze. Jeśli chodzi o matematykę, wiele zadań można było rozwiązać z wykorzystaniem tablic matematycznych, co znacznie ułatwiało pisanie. Na pewno zadania z zakresu geometrii analitycznej były bardzo trudne. W tym roku było zamieszanie w związku z naklejkami. Niektórzy nie zakodowali prac, bo zapomnieli naklejek. Te rozdawano na zakończenie roku, a nie na samym egzaminie, jak było to w latach poprzednich. Teraz nie wiadomo, czy prace będą sprawdzane.

Na wyniki maturzyści będą musieli poczekać do 3 lipca. Na tych, którym powinie się noga, czeka termin poprawkowy. Część pisemna odbędzie się 21 sierpnia, a ustna 21 i 22 sierpnia. Wyniki "poprawek" zostaną ogłoszone 11 września.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mc Donald #2497477 | 78.10.*.* 7 maj 2018 20:55

    czekam na przyszłych pracowników ;)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages