środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Patriotyczny autobus wyjedzie na ulice miasta

2018-05-08 11:00:00 (ost. akt: 2018-05-08 11:44:07)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Ełku

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji na ulice miasta wyjedzie niedługo autobus MZK w polskich barwach.

Zobacz także: W tym roku Ełk będzie świętować stulecie odzyskania niepodległości W tym roku Ełk będzie świętować stulecie odzyskania niepodległości Na ten rok przypada setna rocznica odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości. Z tej okazji ełcki ratusz planuje cykl wydarzeń kierowanych do mieszkańców...
Chociaż Święto Niepodległości przypada dopiero na listopad, już teraz ratusz szykuje huczne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wiele się w mieście będzie działo.

— W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przygotowaliśmy szereg atrakcji i działań. Te całoroczne działania będą skierowane do wszystkich, od dzieci w szkołach, przez nastolatków, aż po nobliwych ełckich seniorów. Stulecie odzyskania niepodległości to wydarzenie, w którym, mamy nadzieję, wezmą udział wszyscy ełczanie — powiedział prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz.

Jednym z działań zaplanowanych przez ełcki ratusz jest specjalny, patriotyczny autobus Miejskiego Zakładu Komunikacji. Będzie jeździł nie tylko po standardowych liniach. Od czasu do czasu odbywać się w nim będą ciekawe imprezy. Będzie można poznać osobiście marszałka Piłsudskiego, czy Romana Dmowskiego. Będą też wykłady, akcje promocyjne, koncerty historycznej muzyki z początków XX wieku. Autobus już jest gotowy do użytku, nabrał biało-czerwonych barw, a na wizualizacji zobaczyć możemy m.in. specjalne logo Ełku przygotowane pod obchody stulecia niepodległości.

Ratusz zapowiada też wypuszczenie specjalnej linii znaczków pocztowych, honorowanych przez Pocztę Polską. Gotowe są już też pocztówki, które urzędnicy będą rozdawać przy okazji różnych imprez, koncertów i spotkań z mieszkańcami. Już teraz można na adres urzędu miasta wysyłać "życzenia dla Niepodległej" i podzielić się swoimi odczuciami i przemyśleniami związanymi ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Życzenia oraz przemyślenia mieszkańców Ełku związane z setną rocznicą zostaną zebrane, a najciekawsze z nich opublikowane w biuletynie wydanym przez Urząd Miasta Ełku.

mro
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. podległy "Niepodległej" #2498514 | 78.10.*.* 9 maj 2018 21:40

  żę się tak wyrażęęęę - pierdolenie o Szopenię

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sanacyjny chłop #2498488 | 78.10.*.* 9 maj 2018 20:54

  kto odzyskał tą niepodległość ???????? bo na pewno nie ja i mój ojciec - napierdalam u niemca i na niemca - a pajace mydlą oczy plebsowi zadłużonemu na dwa pokolenia , kredytem mieszkaniowym w " apartamentowej" dzielnicy Tuwima , o wolności i niepodległości . Douczyć się historii bezmózgie tumany

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kB #2498445 | 89.228.*.* 9 maj 2018 18:37

  A Karczewski znowu przyjedzie? PrezydĘt naszego miasta i przewodniczONcy będą znowu mogli brylować i wić się jak PISkorze, bo zaraz wybory. To chociaż Gowinowi przyklepmy darmowe przejazdy - przecież to obraz polskiej biedy...szkoda chłopa... A na 100-lecie Niepodległości Polski (może warto poprawić literkę na autobusie?) posadźmy 100 drzewek w naszym mieście, bo kosimy drzewostan jakby były żniwa. Zresztą nie widzę 'atrakcji' jakie nasze miasto serwuje ełczanom z okazji naszego święta. Znowu msza i odczyty? Zaczniemy w końcu cieszyć się z odzyskanej Niepodległości?

  Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Johny #2498358 | 31.0.*.* 9 maj 2018 15:35

  Autobus złom że ledwo jezdzi buda ledwo się trzyma podwozia Ale ładnie oklejony pariotyczny. Zamiast kierowcom dac podwyżki to kierowników narobili. Komuna pełna gęba.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. edek #2498191 | 37.47.*.* 9 maj 2018 09:25

  Panie Prezydencie prosimy o dokończenie skrzyżowania i dojazdu do PKP. Do dworca PKP w Ełku nie można dojść pieszo aby nie złamać przepisu depcząc trawnik. Ot mamy wizytówką miasta.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages