Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Dzieci Wojny pamiętały o rocznicy zakończenia konfliktu

2018-05-08 15:31:29 (ost. akt: 2018-05-08 15:46:28)

Dzisiaj (8.05) przypada 73. rocznica zakończenia II wojny światowej. O tej ważnej dacie pamiętali ełczanie, którzy złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą ofiarom największego konfliktu w dziejach ludzkości.

II wojna światowa wybuchła 1 września 1939 roku wraz z atakiem hitlerowskich Niemiec na Polskę, a zakończyła się w Europie w nocy z 8 na 9 maja 1945 roku w Berlinie, kiedy Niemcy podpisały akt kapitulacji w obecności dowódców czterech zwycięskich armii alianckich.

Kombatancki Związek Dzieci Wojny Rzeczypospolitej w Ełku co roku organizuje uroczystości upamiętniające majowe wydarzenia. We wtorek 8 maja wypadła 73. rocznica zakończenia wielkiego konfliktu. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Następnie Dzieci wojny i ełccy samorządowcy oraz przedstawiciele służb mundurowych złożyli wiązanki kwiatów przed tablicą upamiętniające dzieci-ofiary II wojny światowej.

Po złożeniu kwiatów uczestnicy ceremonii udali się do Ełckiego Centrum Kultury, gdzie na sali widowiskowej odbyły się pokazy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 i laureatów konkursu pieśni patriotycznej.

Prezes stowarzyszenia Dzieci Wojny Teresa Ostrowska dziękowała przybyłym za obecność.

— To zarówno radosne, jak i smutne wydarzenie. Radosne, bo w końcu zakończył się horror wojny. Smutne, bo wojna obiła swoje piętno na każdym Polaku. Dziękuję za pamięć i obecność wszystkim tym, którzy spędzają z nami ten ważny dla nas dzień — powiedziała prezes związku.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tak tak #2498092 | 83.28.*.* 9 maj 2018 05:41

  Bóg był w tedy po stronie oprawców i morderców , wspierał Hitlera .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mama tata i dziadek #2498091 | 83.28.*.* 9 maj 2018 05:28

  BÓG OCALIŁ DZIECI ? co za obłuda , Obozy , krematoria , getta , itd. Dzieci umierały z głodu ,,, w męczarniach ,, w strasznych cierpieniach ,, GDZIE BYŁ WTEDY BÓG ? .W sejmie widać , gdzie jest Bóg i po której jest stronie , tam nawet klech nie zobaczysz .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages