Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Powołanie Wodnego Patrolu w Ekoludkach

2018-05-11 13:56:45 (ost. akt: 2018-05-11 13:58:07)

Autor zdjęcia: Dorota Marciszewska

„Dziś w przedszkolu mamy modę, dzieci oszczędzają wodę. Wszyscy zawsze pamiętają: krany mocno zakręcają, aby woda nie kapała i do zlewu uciekała”.

Dzieci nie tylko w przedszkolu ale i w domu uwielbiają się chlapać i nie rozumieją, że ich „zabawa“ kosztuje. Tymczasem z odkręconego kranu wypływa 15 litrów wody na minutę! Nic dziwnego, że rachunki za wodę w przedszkolach są bardzo wysokie. Dlatego wodę warto oszczędzać. Niezbędna jest oczywiście edukacja dzieci: w ramach pogadanek na tematy ekologiczne warto uczyć je, by rozsądnie korzystały z wody. Bo przecież w oszczędzaniu wody nie chodzi o to, aby się nie myć, ale o to, aby jej nie marnować.

Nauczycielki ze starszych grup przedszkolnych (6-letnich) przygotowały dzieciom bardzo ciekawą prezentację multimedialną opowiadającą o krajach, które borykają się z brakiem wody. Dzieci uświadomiły sobie, jak trudno i ciężko jest funkcjonować i żyć bez wody. Ważne, aby w ślad za wiedzą teoretyczną („woda jest cenna“) szły też działania praktyczne. Dlatego też w Ekoludkach powołano Wodny Patrol, w skład którego wchodzą przedszkolaki. Muszą zwracać uwagę na zachowania dzieci w trakcie mycia rąk, uczyć je zakręcania kranu podczas mycia zębów itp. Dzieci wywiązują się z tego obowiązku bardzo dobrze i są dumne, że mogą przyczynić się do ekonomicznego zużywania wody w swoim przedszkolu.

D. Marciszewska

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages