Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

"Biedronki" z Niezapominajki kodują

2018-05-15 08:55:29 (ost. akt: 2018-05-15 08:56:59)

Autor zdjęcia: Barbara Markowska

Kodowanie to jedna z najbardziej przydatnych umiejętności w XXI wieku. W dzisiejszych czasach z oprogramowania korzysta się nie tylko w informatyce, ale również innych dziedzinach np. medycynie. Umiejętność programowania zwiększa szansę na dobrą pracę – według organizacji takich jak Code.org do 2020 roku w USA będzie o 1.000.000 więcej miejsc pracy dla programistów niż ludzi, którzy będą w stanie te stanowiska zająć.

Akcja „Smyki kodują” ma na celu popularyzację nauki programowania dla dzieci w starszych grupach przedszkolnych: 5-6 lat. Zajęcia te nie wymagają użycia komputerów i są oparte o zabawę. Dzięki temu nauczyciel po lekturze udostępnionych materiałów jest w stanie sam poprowadzić zajęcia w swojej grupie przedszkolnej – nawet, jeśli nie miał wcześniej żadnej styczności z programowaniem!

Programowania można się uczyć od najmłodszych lat – poprzez zabawy rozwijające logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnię dzieci. Kodowanie to domena nie tylko informatyków; uczy umiejętności, które przydadzą się każdej osobie np. nauki pracy w grupach, uczenia się na błędach, dokładności.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mpn3

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages