Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Gumisie z Perełki w Sali Ognik

2018-05-15 08:58:16 (ost. akt: 2018-05-15 08:59:02)

Autor zdjęcia: Elżbieta Wysocka

Gumisie z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy w dniu 7.05.2018 roku odwiedziły salę edukacyjnej Ognik w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej, która powstała w ramach programu ,, Bezpieczna +”.

Fantastyczne zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Gumisiowe Perełki nabyły wiedzę, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci zobaczył, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla. Podczas trwania zajęć miały możliwość bezpośredniego kontaktu z widokiem skutków pożaru w mieszkaniu w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. Gumisiowa ,, Brygada RR" na zakończenie zajęć otrzymała pamiątkowe certyfikaty z odbytego szkolenia.

Dziękujemy Komendantowi Powiatowej Straży Pożarnej - panu Markowi Markowskiemu za umożliwienie udziału w zajęciach oraz st. sekc. mgr inż.panu Hubertowi Zawistowskiemu za przeprowadzenie zajęć.

Elżbieta Wysocka

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: perelka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages