środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Gumisie z Perełki na zajęciach Metodą Dobrego Startu

2018-05-16 23:43:49 (ost. akt: 2018-05-16 23:46:00)

Autor zdjęcia: Elżbieta Wysocka

Gumisie z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy uczestniczą w różnych zajęciach z wykorzystaniem aktywnych i nowatorskich metod. Tym razem nauczycielka Elżbieta Wysocka w dniu 8.05.2018 r. zorganizowała zajęcia wykorzystując Metodę Dobrego Startu.

Głównym założeniem Metody Dobrego Startu jest wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka przez zabawę i naukę wzorów, liter i znaków matematycznych. Zabawa jest zorganizowana w konkretny sposób, a nauka jest aktywna i wielozmysłowa.

Składa się on z 3 kluczowych elementów: motorycznego, czyli ćwiczeń ruchowych (usprawnianie), słuchowego, czyli ćwiczeń ruchowo-słuchowych (ruch dominującej ręki do rytmu piosenek, wierszyków; wykorzystywane są baloniki, szarfy, bębenki) i wzrokowego, czyli ćwiczeń ruchowo-słuchowo-wzrokowych (rysowanie figur, znaków, wzorów itp. do rytmu piosenki). Gumsie na zajęciach z wykorzystaniem kaszy manny i kolorowych tacek, rysowały znaki literopodobne do rytmu fragmentów wierszyka ,, Entliczek, pentliczek” Jana Brzechwy oraz kreśliły swoje imię. Zajęcia bardzo się podobały Gumisiom.

Elżbieta Wysocka

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: perelka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages