Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Dzisiaj konferencja, jutro święto wędkarzy. Rozpoczęły się Targi Wędkarskie "Na Ryby Ełk 2018"

2018-05-18 13:13:18 (ost. akt: 2018-05-18 13:39:04)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Konferencją na temat przywrócenia mazurskich jezior do ich świetności rozpoczęły się trzydniowe Targi Wędkarskie "Na Ryby Ełk 2018". W sobotę i niedzielę (19-20.05) na hali MOSiR wędkarzy z naszego regionu czeka wiele atrakcji!

Konferencją “Odpowiedzialna gospodarka rybacko – wędkarska na Mazurach” rozpoczęły trzydniowe Targi Wędkarskie "Na Ryby Ełk 2018". Udział w niej wzięli naukowcy, przedstawiciele administracji samorządowej, zarządcy i dzierżawcy wód, a także przedstawiciele rybaków i wędkarzy. Było kilka bloków tematycznych, uczestniczy wspólnie zastanawiali się, w jaki sposób prowadzić zrównoważoną gospodarkę, tak aby zapobiegać ubytkowi rybostanu, a jednocześnie zapewnić odpowiednie warunki do prowadzenia działalności rybackiej.

— Pomysł na targi zrodził się w naszych głowach już jakiś czas temu. My jako organizatorzy obaj jesteśmy ełczanami, mieszkamy obecnie w Warszawie, ale wracamy tu często. Co ważne, jesteśmy też zapalonymi wędkarzami — mówi Robert Łapiński, organizator targów. — Wędkarze z całą pewnością wiedzą, że od około 20 lat ryb w mazurskich jeziorach jest coraz mniej. Zamiast wędkować w domu, rybacy z regionu czasami wyjeżdżają aż na Węgry albo do Szwecji na udany połów, bo wiedzą, że tutaj mogą co najwyżej nawdychać się czystego powietrza.

Targi Wędkarskie w Ełku są okazją do wnikliwego spojrzenia na problem.

Robert Łapiński, organizator: Targi rozpoczynamy konferencją naukową, podczas której eksperci podsuną samorządowcom, dzierżawcom i najemcom jezior oraz wędkarzom możliwe rozwiązania problemu. Rekultywacja naszych jezior jest możliwa, są sprawdzone metody, które z powodzeniem implementuje się w innych częściach Polski. Ale aby zaradzić problemowi, trzeba połączenia wszystkich sił. I jednym z kroków ku temu jest właśnie nasza konferencja.


Konferencja naukowa w Centrum Edukacji Ekologicznej to jedyne, co dzieje się w związku z targami wędkarskimi. W sobotę i niedzielę (19-20.05) zapraszamy do Hali MOSiR na os. Jeziorna, gdzie wędkarze będą mieli co robić.

— Na hali na "Barankach" będzie można zobaczyć nowinki ze świata wędkarskiego, kupić coś, obejrzeć wędki, łodzie i silniki do nich. Warto wpaść, nawet całymi rodzinami, dla każdego przygotowaliśmy coś miłego. Zapraszamy serdecznie wszystkich ełczan i mieszkańców regionu — mówi organizator targów.

Patronem medialnym Targów są "Rozmaitości Ełckie".

mro


	http://m.wm.pl/2018/04/orig/zrzut-ekranu-2018-04-09-o-08-38-20-20-457344.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages