Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

85-latka błąkała się samotnie po ulicach w środku nocy. Pomogli policjanci

2018-05-23 16:41:08 (ost. akt: 2018-05-23 16:42:48)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ełku pomogli chorej na Alzheimera 85-latce dostać się do domu.

W środę (22.05) ok. godz.03:00 policjanci Referatu Patrolowo - Interwencyjnego ełckiej jednostki, w trakcie patrolowania jednej z ełckich ulic, zauważyli błąkającą się samotnie 85-letnią kobietę. Była wystraszona, przyznała, że się zgubiła i nie może odnaleźć drogi do swojego domu. Mówiła chaotycznie, nie potrafiła dokładnie określić gdzie mieszka i jak się nazywa. Dopiero po dłuższej rozmowie, kobieta podała nazwisko. Policjanci zaczęli to sprawdzać. Pomogło to w ustaleniu tożsamości kobiety oraz adresu jej zamieszkania. Kobietę po przewiezieniu do domu przekazano pod opiekę rodzinie. Okazało się, że 85-latka ma chorobę Alzheimera i problemy z pamięcią.

—Ełccy funkcjonariusze podczas służby nierzadko spotykają się z przypadkami zgłoszeń zaginięcia osoby chorej, cierpiącej na zaburzenia pamięci. Przebieg choroby Alzheimera jest bardzo trudny. Najbardziej widocznymi są problemy z pamięcią, mową, postrzeganiem. Zmaga się z nimi zarówno chory jak i jego rodzina. Dlatego tak ważne jest przygotowanie się na ewentualne zaginięcie. Informacja włożona do torebki lub przyszyta do odzieży chorego bardzo ułatwia udzielenie pomocy potrzebującemu, przeżywającemu duży stres w otoczeniu, którego nie zna. Dobrze też posiadać przygotowane aktualne zdjęcie i rysopis chorego.
Z pewnością ułatwi to pracę funkcjonariuszy, którzy będą poszukiwać osoby zaginionej — mówi rzecznik prasowy ełckiej policji.

źr. KPP Ełk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jest wyczyn i to kolosalny. #2506626 | 83.9.*.* 23 maj 2018 19:47

  Już inny komentujący zauważyli "a mogli zabić" albo pobić. A tu pomogli .Rzeczywiście dziwne i niespodziewane.I to się nadaje do prasy.Bo doświadczenia obywateli są raczej odmienne od tych pozytywnych zachowań.W swoim długim życiu spotkałem się słownie dwu ludzkich funkcjonariuszy oraz jednego znajomego który wypisał się sam z tej formacji,bo jak sam mówił "nie lubił gnoić człowieka.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ona #2506597 | 94.254.*.* 23 maj 2018 19:01

  A co rodzina robiła w tej sytuacji do godziny 3 w nocy?nie zauważyli,że babci nie ma?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. taka prawda #2506541 | 80.52.*.* 23 maj 2018 17:05

   człowiek zrobi coś bezinteresownie dla drugiej osoby - nie ma o czym mówić, wystarczy dziekuje. tylko jakiś policjant coś zrobi dla społeczeństwa (jego praca polega na tym, aby służyć społeczeństwu) i od razu artykuł i nagrody. nie ogarniam

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages