Poniedziałek, 17 lutego 2020. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Uczniowie "siódemki" bawili się na festynie

2018-06-01 10:00:00 (ost. akt: 2018-06-01 10:06:26)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

SZKOŁY\\\Już po raz osiemnasty Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi zorganizowała rodzinny festyn. Setki dzieci z rodzinami bawiły się na szkolnym boisku.

Rodzinny festyn w Szkole Podstawowej nr 7 w Ełku z Oddziałami Integracyjnymi to już tradycja. Od 18 lat szkolna społeczność spotyka się, by razem spędzić czas, niekoniecznie na lekcjach. W tym roku festyn przypadł na poniedziałek 28 maja. Na boisku szkolnym zebrały się setki dzieci, ich rodziny oraz nauczyciele z placówki.

— Dzisiejsze święto to "3 w 1". Po pierwsze uczciliśmy Dzień Matki. Po drugie, jako że w tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, festyn ma zabarwienie patriotyczne — mówił w poniedziałek dyrektor szkoły, Leszek Sobczak. — Po trzecie wreszcie, podsumowujemy dwuletni projekt realizowany z pięcioma europejskimi krajami. Okazji do świętowania nam nie brakuje.

Od września 2016 r. Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku realizuje projekt „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) pt. „Szansa dla każdego- wymiana doświadczeń w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych”, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

— Piętnastu nauczycielu wyjechało do pięciu krajów, gdzie wykonywali zadania z zakresu tzw" job shadowing", polegające na uczeniu się od kadr nauczycielskich metod pracy z dziećmi, szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi — mówi Monika Majczyna z SP7. — Metody wdrażaliśmy w naszą codzienną pracę. Podzieliliśmy się też naszymi doświadczeniami z nauczycielami innych szkół.
Ciekawym punktem poniedziałkowego festynu było odciskanie zarysu swoich dłoni przez dzieci na specjalnie przygotowanych drzewach, wymalowanych na szkolnej trybunie. Jak dodała koordynatorka, ten pomysł zaczerpnięty z Bułgarii to sposób na integrację całych klas. Projekt zakończył się 31 maja.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages