Wtorek, 19 listopada 2019. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Dołącz do 16 tysięcy wykwalifikowanych absolwentów WSAP w Białymstoku!

2018-05-30 13:11:05 (ost. akt: 2018-06-11 14:23:42) Artykuł sponsorowany

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku gwarantuje wysoki poziom edukacji. Może to potwierdzić 16 tysięcy absolwentów, którzy opuścili mury uczelni. Chcesz do nich dołączyć? Rekrutacja trwa!

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku powstała w 1996 roku z inicjatywy Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Od 2013 roku prawa założycielskie Uczelni przejęła spółka Professional Quality Education. WSAP Jest wyższą uczelnią niepubliczną, działającą na zasadach non-profit.

Uczelnia położona jest w malowniczym zespole parkowym. Jej pierwotną siedzibą jest zabytkowy XIX-wieczny Pałac Lubomirskich Pałac dysponuje komfortowymi pomieszczeniami dydaktycznymi. Należą do nich aule wykładowe po ok. 200 miejsc (wyposażone w klimatyzację, nagłośnienie, ekrany, rzutniki, wygodne fotele) oraz 11 sal ćwiczeniowych ze sprzętem audio-video i rzutnikami.

Od 2004 roku studenci korzystają z nowego budynku Collegium Novum. Znajdują się w nim dwie aule na 450 i 250 miejsc oraz 14 sal ćwiczeniowych wyposażonych w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i programów prawniczych. Do dyspozycji studentów pozostają ponadto siłownia i sala fitness oraz pub. Uczelnia dysponuje nowoczesnym zestawem do tłumaczeń symultanicznych i sprzętem do wideokonferencji, składającym się z wielu elementów i pozwalający na prowadzenie wykładów oraz prezentacji na odległość.

Prorektor dr Jacek Pietraszewski: W wrześniu 2011 oddaliśmy do użytku nowy budynek Collegium Universum. Nowy obiekt jest połączony łącznikiem z już istniejącym budynkiem Collegium Novum i liczy ponad 3500 m2 powierzchni, na której znajduje się wiele sal wykładowych i ćwiczeniowych oraz dwie nowoczesne aule, każda mieszcząca ok. 400 osób. Wszystkie pomieszczenia dydaktyczne są wyposażone w profesjonalny sprzęt pozwalający na prowadzenie zajęć przy pomocy interaktywnych materiałów dydaktycznych. Biblioteka wraz z przestrzenną czytelnią zapewnia studentom komfort korzystania ze zgromadzonych zbiorów, a stanowiska komputerowe umożliwiają korzystanie ze zbiorów internetowych. Istotnym elementem projektu jest również zakup systemu monitoringu dla całego nowego budynku oraz instalacja inteligentnego systemu sterującego zużyciem energii elektrycznej i ogrzewania. Takie rozwiązanie sprzyja energooszczędności obiektu, a także zapewnienia wysoki komfort użytkowania.


WSAP to uczelnia, z której murów na rynek pracy corocznie trafia wyspecjalizowana, wyszkolona kadra. Absolwentów uczelni jest już 16 tysięcy.

— Nasi absolwenci to profesjonaliści gotowi do podejmowania wyzwań i praktycznie przygotowani do pracy w polskiej i międzynarodowej administracji publicznej, polityce, nauce, kulturze, gospodarce. Gwarantujemy wysoki poziom kształcenia, dbamy o pozytywny wizerunek swoich studentów i absolwentów. Najlepsi mają możliwość odbywania praktyk i staży za granicą. Już dziś mogą skorzystać z doświadczeń, jakie oferują nasi partnerzy w całej Europie — dodaje prorektor.

http://m.wm.pl/2018/05/orig/dsc-10481295941810031317800-469814.jpg

Jakie kierunki oferuje Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku? Często wybieraną drogą jest administracja. WSAP oferuje studia I stopnia. Do wyboru jest kilka ciekawych specjalizacji. To: administracja celno-skarbowa, administracja publiczna i samorząd terytorialny, administracja w biznesie, e-administracja, polityka społeczna i zarządzanie nieruchomościami.

Uczelnia kształci też na kierunku bezpieczeństwa narodowego, uzyskać można zarówno tytuły licencjata, jak i magistra. Na I stopniu do wyboru są specjalizacje: obrona narodowa, służby państwowe oraz zarządzanie kryzysowe. Kandydaci na magistrów natomiast wybierają spośród profili: bezpieczeństwo międzynarodowe, bezpieczeństwo militarne, zarządzanie bezpieczeństwem.

WSAP szkoli też psychologów. To jednolite studia pięcioletnie, jest jednak możliwość doboru programu edukacyjnego szytego "na miarę". Student realizuje program pięcioletnich studiów magisterskich, ale dzięki indywidualizacji i intensyfikacji procesu, kształcenie może trwać krócej niż 5 lat. Zgodnie z regulaminem studiów, po ukończeniu drugiego semestru student może skorzystać z indywidualnego planu studiów i programu kształcenia.

Białostocka uczelnia posiada w ofercie studia podyplomowe. Studenci kształcą się na kierunkach: prawo pracy, zarządzanie oświatą, zarządzanie bezpieczeństwem państwa oraz zarządzanie kryzysowe.

Trwa rekrutacja na wszystkie kierunki. Po szczegóły KLIKNIJ TUTAJ. Zapraszamy też na oficjalnego Facebooka WSAP!

http://m.wm.pl/2018/05/orig/8462-dsc-8876-469813.jpg

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages