Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Malarka z wizytą w przedszkolu

2018-05-31 11:00:00 (ost. akt: 2018-05-31 11:49:01)

Autor zdjęcia: Jolanta Andruszkiewicz

W maju grupę „Kwiatuszków” i „Jagódek” odwiedziła malarka, pani Bożena Bieleniewicz, która maluje metodą intuicyjną. Była to wspaniała okazja do poznania prawdziwego artysty – plastyka.

Podczas spotkania z przedszkolakami pani Bożena zaprezentowała swoje obrazy. Opowiedziała dzieciom historie ich powstawania. Była okazja do oglądania prawdziwych obrazów malowanych na płótnie, dotykania, poznawania faktury i wypowiadania się na ich temat. Dzieciaki miały okazję opisać swoje odczucia i wyobrażenia tego, co zostało na obrazie przedstawione. To było niewiarygodne, bo każdy widział na dziele malarki coś innego.

Przedszkolaki wysłuchały opowieści na temat niektórych technik, dowiedziały się co nieco na temat przyborów malarskich, a także materiału, na którym można malować np. papier, tektura, deska, no i w końcu płótno.
Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o nowe pojęcia plastyczne: sztaluga, blejtram, pastele, farby akrylowe, płótno, paleta. Z zaciekawieniem obejrzały przywiezione obrazy ustawione w mini galerii.

Na zakończenie czekała na przedszkolaki niespodzianka w postaci obrazu, który malarka podarowała uczestnikom spotkania. My również obdarowaliśmy naszego gościa pierwszym, samodzielnie namalowanym na płótnie przez dzieci z grupy „Kwiatuszki”, mini obrazem.

Spotkanie z malarką wywarło na dzieciach i nauczycielkach ogromne wrażenie i na pewno zachęciło najmłodszych twórców do szukania innych, nowych technik malarskich oraz do rozwijania wyobraźni twórczej.
Bardzo dziękujemy pani Bożenie za odwiedziny oraz wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy kolejny raz. Może na jakimś wernisażu?

Jolanta Andruszkiewicz, Magdalena Tumiel

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: KacikPrzedszkolaka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages