Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Dni Rodziny w Niezapominajce

2018-05-31 10:00:00 (ost. akt: 2018-05-31 12:02:50)

Autor zdjęcia: Barbara Markowska

Dzień Matki w 40 krajach na świecie jest obchodzone w różnych terminach. Polsce obchodzimy 26 maja. Święto jest wyrazem szacunku i wdzięczności w stosunku do mam, za ich poświecenie i bezwarunkową miłość. W tym dniu dzieci obdarowują swoje mamy laurkami, kwiatami, czekoladkami, różnymi prezentami.

Natomiast 23 czerwca - Dzień Ojca mamy okazję uroczyście okazać wdzięczności tatusiom. Choć w Polsce święto ma już kilkudziesięcioletnią tradycję, do tej pory nie dorównało popularnością Dniowi Matki. Niemniej z roku na rok coraz więcej ojców może liczyć nie tylko na życzenia czy gesty, ale i drobne upominki.

Przedszkolaki Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka”, w przed dzień Dnia Matki zorganizowały uroczyste spotkania dla swoich Rodziców. We wszystkich grupach dzieci prezentowały piękne programy artystyczne, na które składały się okolicznościowe piosnki i wiersze, tańce , życzenia i całuski. Były też wspólne zabawy. "Motylki" kodowały na macie, "Biedronki" wykonały wspólnie z rodzicami "gniotki", "Pszczółki" przygotowały słodkie przyjęcie i lody, a "Wiewiórki" bawiły się w naszym przedszkolnym ogrodzie.

Wszystkie przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane laurki. Każda mama otrzymała folder informujący o możliwości wykonania bezpłatnego badania mammograficznego i badania cytologicznego w ramach Programu Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia.

To były miłe chwile, które na długo zapadną w pamięci dzieci, rodziców i nauczycielek. Nie jednym rodzicom zakręciła się łezka w oku.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mpn3

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages