Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Strona rządowa i ełccy przedsiębiorcy rozmawiali o naszym regionie

2018-06-11 09:00:00 (ost. akt: 2018-06-11 09:28:02)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Za nami I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno – Wschodniej. W piątek ministrowie, przedsiębiorcy i naukowcy rozmawiali o ważnych dla regionu tematach.

Kwestie gospodarcze i społeczne — tym w głównej mierze zajmowali się paneliści podczas I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno – Wschodniej, które odbyło się w Ełku w miniony piątek. Organizatorem wydarzenia była Caritas Diecezji Ełckiej. Na jej zaproszenie do Ełku przyjechali przedstawiciele rządu w osobach ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego.

— Rozmawialiśmy o atrakcyjności inwestycyjnej Polski Północno–Wschodniej oraz współpracy władz samorządowych i lokalnych przedsiębiorstw. Wspólne działania dają wspaniałe możliwości i ułatwiają osiągnięcie celu. A naszym wspólnym celem powinno być podniesienie jakości życia mieszkańców regionu oraz tworzenie nowych miejsc pracy – podkreślał w piątek ks. Dariusz Kruczyński, dyrektor Caritas Diecezji Ełckiej.

Partnerem organizatora była Gmina Ełk.

— Forum było doskonałą okazją do zaprezentowania przez tę część kraju swojego potencjału, możliwości i pomysłów na rozwój różnego rodzaju działalności gospodarczej – podkreślił Tomasz Osewski, wójt gminy. — Sytuacja ekonomiczno-gospodarcza w całym kraju się poprawia. Także i nasze region jest coraz atrakcyjniejszym miejscem dla inwestorów. Nie brakuje tu też oczywiście problemów, ale dzięki takim wydarzeniom możemy próbować razem znaleźć odpowiednie rozwiązania.

Na spotkaniu mieli być obecni jeszcze Jadwiga Emilewicz (minister przedsiębiorczości i technologii), Jerzy Kwieciński (minister inwestycji i rozwoju) oraz Elżbieta Rafalska (minister rodziny, pracy i polityki społecznej) oraz, przede wszystkim, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Nie dotarli oni na Forum.

red

http://m.wm.pl/2018/06/orig/zrzut-ekranu-2018-06-11-o-08-44-41-472060.jpg


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages