Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Mechaniak praktykuje w Irlandii

2018-06-06 13:07:37 (ost. akt: 2018-06-06 13:10:57)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie ZSM-E w Ełku, czyli "Mechaniaka", w ramach Erasmus+ odbywali praktyki zawodowe w Irlandii.

W celu uatrakcyjnienia procesu kształcenia zawodowego, podniesienia kompetencji zawodowych, językowych oraz rozwijania pasji naszych uczniów, Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Ełku przystąpił do realizacji projektu „Europejskie Umiejętności Zawodowe” w ramach kolejnej edycji programu Erasmus+. Projekt dotyczy organizacji praktyk zawodowych dla naszych uczniów na rynku zagranicznym.

W tym celu nawiązaliśmy kontakt z organizacją Your International Training z Mallow w Irlandii . W terminie od 07.05.2018 do 01.06.2018 nasza organizacja partnerska zadbała o organizację pobytu uczniów w Irlandii oraz sprawną realizację praktyk zawodowych w wyspecjalizowanych firmach z zakresu elektryki, mechaniki pojazdów samochodowych oraz mechatroniki.

Miesięczny wyjazd był niezapomnianym doświadczeniem zawodowym i językowym dla uczniów ełckiego „Mechanika”. Po zakończeniu praktyk, można powiedzieć, że było to doświadczenie bezcenne zarówno w sferze emocjonalnej, zawodowej jak i językowej.

Nasi uczniowie sprawdzili się na irlandzkim rynku pracy. Pracodawcy wysoko oceniali umiejętności zawodowe naszych uczniów, cenili sobie dobrą znajomość języka angielskiego oraz wysoką kulturę osobistą praktykantów. Dodatkowo nasi uczniowie byli bardzo cenieni za: odpowiedzialność, punktualność, pomysłowość, innowacyjne rozwiązania.

Z pewnością dodatkowym atutem, już z punktu rekreacyjnego było zwiedzenie cudownych zakątków „Zielonej Wyspy”. Spacery plażami oceanu, zabawy na wydmach, zwiedzanie malowniczych miejsc, które pozostawią wiele wspomnień, zapisanych w pamięci naszych aparatów fotograficznych, a przede wszystkim w sercach i w pamięci.

Opracowała: Grażyna Orchowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages