Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Ełckie szkoły z rekordową ilością laureatów olimpiad

2018-06-12 12:56:00 (ost. akt: 2018-06-12 12:56:23)

Autor zdjęcia: archiwum ZSP nr 1 w Bartoszycach

Uczniowie pięciu ełckich szkół znaleźli się wśród laureatów tegorocznych edycji konkursów dla podstawówek i gimnazjów. Mamy w Ełku 34 laureatów konkursów.

Podczas gali laureatów konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018, która odbyła się 6 czerwca w siedzibie Kuratorium Oświaty w Olsztynie, zaprezentowane zostały „złote dziesiątki” szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów z największą liczbą laureatów konkursów przedmiotowych. Brano pod uwagę ilość laureatów z poszczególnych szkół, nie zaś ich wielkość czy wyniki w nauce ogólnie. I choć nie należy stawiać znaku równości między ilością udanych konkursów a jakością nauczania w szkole, to zwycięzcom z ełckich szkół należą się szczere gratulacje.

Pierwsze miejsce wśród „złotej dziesiątki" województwa zajmuje Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Wł. Szafera w Ełku z łączną liczbą 10 tytułów laureata. Co prawda "czwórka" laureatów ma siedmiu, ale dwie osoby zwyciężały kilkakrotnie. Ósme miejsce na liście podstawówek w województwie pod względem ilości laureatów zajęła SP9 w Ełku z pięcioma tytułami, natomiast SP7 była dziesiąta na liście z czterema tytułami. SP1, która nie załapała się na listę w tym roku, zdobyła trzy tytuły laureata.

Jeśli chodzi o gimnazja, dziewiąte w województwie jest Gimnazjum nr 2 w Ełku. Aż dwunastu uczniów w tym roku cieszyło się z prestiżowego tytułu laureata konkursu. Jeśli dodamy do tego, że część z nich wygrywała kilkakrotnie, otrzymamy godną podziwu liczbę 16 tytułów. Miejsce 10. na liście zajęło Gimnazjum nr 4. Tam 8 uczniów także zdobyło 16 tytułów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages