Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Dostali laptopy za płacenie kartą

2018-06-14 09:00:00 (ost. akt: 2018-06-14 09:06:56)
Terminal do płatności kartą

Olsztyn- Nz. terminal do płatności kartą.

Terminal do płatności kartą Olsztyn- Nz. terminal do płatności kartą.

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Urząd Gminy Ełk zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Warto bezgotówkowo”, upowszechniającego płatności bezgotówkowe, który zorganizowała Krajowa Izba Rozliczeniowa pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Mieszkańcom, którzy muszą ponosić opłatę skarbową w Urzędzie Gminy Ełk, konieczną do załatwienia urzędowej sprawy, ułatwiono życie. Od początku września ubiegłego roku można uiścić opłatę na miejscu za pomocą karty płatniczej.

– Nie trzeba już biec do banku i odwiedzać potem urzędu ponownie – zachwalał wówczas Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk. – Nasi mieszkańcy mogą uiścić opłatę skarbową na miejscu i to nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów za pomocą karty lub tzw. blikiem.

Dzięki temu kartą można zapłacić opłatę skarbową za wykonanie wielu urzędowych czynności, np. wydanie zaświadczenia o zameldowaniu czy decyzji o warunkach zabudowy

Urząd Gminy Ełk został właśnie zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Warto bezgotówkowo”, który zorganizowała Krajowa Izba Rozliczeniowa pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Konkurs został przygotowany w ramach Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej.

– Cały czas szukamy nowoczesnych rozwiązań, które zwiększają komfort obsługi i zadowolenie klientów – mówi Tomasz Osewski. – Coraz więcej spraw można załatwiać przez internet, a jeśli już trzeba odwiedzić urząd, to i tu chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom petentów, zwłaszcza naszych mieszkańców. Nie każdy nosi gotówkę przy sobie, więc kartą czy telefonem też można regulować płatności.

Przedstawiciele urzędu otrzymali wyrazy uznania za zaangażowanie w działania na rzecz realizacji idei cyfrowej Polski i miejsce w gronie najbardziej innowacyjnych i bezgotówkowych urzędów w kraju. Tomasz Osewski odebrał w Warszawie gratulacje, statuetkę i dyplom. W nagrodę otrzymał także 15 nowoczesnych laptopów Lenovo, które trafią do placówek edukacyjnych Gminy Ełk.

źr. elk.gmina.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages