Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Dzięki Ełckim Targom Pracy młodzi ludzie poznali rynek

2018-06-13 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-13 12:24:51)

Za nami już ósma edycja Ełckich Targów Pracy organizowanych przez MCK Ochotnicze Hufce Pracy w Ełku. Czwartek okazją do zapoznania się z rynkiem pracy.

W czwartek 7 czerwca przez ełcką filię Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania przewinęły się setki osób, które chcą rozpocząć karierę zawodową. Wszystko to za sprawą Ełckich Targów Pracy, które już po raz ósmy zorganizowały MCK Ochotnicze Hufce Pracy w Ełku. W tym roku padł absolutny frekwencyjny rekord. W ciągu dnia przez ełcki WSFiZ przewinęło się niemal tysiąc osób chcących zgłębić swoją wiedzę na temat rynku pracy i możliwości startu w zawodowe życie.

Specjaliści rynku pracy, doradcy EURES, pośrednicy zawodowi rozmawiali z każdym kandydatem, który chciał dowiedzieć się czegoś więcej o swoich możliwościach. Odbył się też gościnny wykład Anety Zamojskiej o psychologii wyznaczania sobie celów, można było wziąć udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej.

— Możliwość kontaktu z pracodawcą na neutralnym gruncie, to sposób przełamania bariery i stresu przed pierwszą rozmową kwalifikacyjną. Cieszy nas fakt, że w tej VIII edycji Ełckich Targów Pracy, aż tak duża liczba młodych ludzi wzięła udział i skorzystała z przygotowanej dla nich propozycji. Liczymy, że targi otworzyły drogę ich uczestnikom do podjęcia pracy w najbliższej przyszłości — powiedziała Beata Warsiewicz z ełckiego MCK OHP.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza i ełckiego powiatu. Patronem medialnym VIII Ełckich Targów Pracy były Rozmaitości Ełckie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages