Nenufarki na XI Festiwalu Koszykówki w Zambrowie

2018-06-14 12:02:37(ost. akt: 2018-06-14 12:03:06)

Autor zdjęcia: Artur Borzeński

Drużyna dziewcząt z UKS „Nenufar 5 Ełk” działającego przy SP 5 w Ełku w dniach 25-27 maja wzięła udział w turnieju koszykówki w Zambrowie. Przez trzy dni rozgrywane były mecze koszykówki dziewcząt, które wyłoniły zwycięzców XI Zambrowskiego Festiwalu Koszykówki Orkan Cup.
Drużyna dziewcząt z UKS „Nenufar 5 Ełk” działającego przy SP 5 w Ełku w dniach 25-27 maja wzięła udział w turnieju koszykówki w Zambrowie.
Przez trzy dni rozgrywane były mecze koszykówki dziewcząt, które wyłoniły zwycięzców XI Zambrowskiego Festiwalu Koszykówki Orkan Cup. Miano najlepszej drużyny uzyskała Jedynka Nidzica, zaś zambrowski Orkan uplasował się na trzeciej pozycji.

W turnieju udział wzięło piętnaście drużyn. Czterdzieści pięć meczy rozegrane zostały przez trzy dni na dwóch halach sportowych – Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie i Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie. W rozgrywkach wzięła udział drużyna z Białorusi – Sdyshor 7 Grodno. W rywalizacji udział wzięły dziewczęta z rocznika 2006. Nasza drużyna była w mocnej grupie i wyszła z niej na 3 miejscu. Przy takim wyniku w dalszych rozgrywkach nie mogła już zająć wyższego miejsca niż 7. Po wyjściu z grupy wygrały zdecydowanie swoje mecze i zajęły 7 miejsce.

MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz II

Najlepszą rozgrywającą turnieju została Maria Mierzejewska – UKS Orkan Zambrów, najlepszy obrońca turnieju – Lidia Leman zaś najlepszą zawodniczką turnieju została Nadia Zalewska (UKS Jedynka Nidzica).