Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Brzechwa przyjacielem dzieci

2018-06-14 11:58:12 (ost. akt: 2018-06-18 11:05:14)

PCPP-P w Ełku oraz Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Ełku wraz z nauczycielami bibliotek szkolnych zorganizowała w Centrum Edukacji Ekologicznej piknik ”Brzechwa przyjacielem dzieci” z okazji 120. urodzin poety.

To wydarzenie, które miało miejsce w malowniczym zakątku Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, honorowym patronatem objął starosta ełcki pan Marek Chojnowski.

Piknik miał na celu promocję czytelnictwa w środowisku lokalnym oraz integrację środowiska nauczycieli bibliotekarzy w powiecie ełckim. Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny wraz ze stacjami badawczymi, kącikami artystycznej twórczości i zabawami sportowymi, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród dzieci. Na scenie uczniowie prezentowali swoje występy artystyczne: wiersze, piosenki i inscenizacje zaczerpnięte z twórczości Jana Brzechwy. Wzięli też udział w konkursie na przebranie „Bohater Brzechwy”. Nie zabrakło pokazów tańca i gimnastyki korekcyjnej.

Honorowy członek komisji konkursowej- wicestarosta Anna Iwaszko wraz z Dyrektorem PCPP-P w Ełku Bogumiłą Gos wręczyły „Bohaterom Brzechwy” nagrody sponsorowane przez starostwo powiatowe.

— Dziękujmy sponsorom oraz przybyłym gościom ze szkół i przedszkoli za aktywny udział we wspólnej zabawie oraz wolontariuszom ze szkół ełckich za bezinteresowną pomoc w organizacji pikniku. Współorganizatorom gratulujemy wspaniałych pomysłów i twórczych, zaangażowanych uczniów oraz dziękujemy za owocną współpracę. Ogromne podziękowania kierujemy również w stronę Centrum Edukacji Ekologicznej, bez której uprzejmości i pomocy nie moglibyśmy przeżyć tak wspaniałej przygody z Brzechwą — mówią przedstawiciele biblioteki oraz centrum pomocy.

Współorganizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 1, 2, 3 i 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku, Gimnazjum nr 3 w Ełku, Stowarzyszenie „Plejada” przy Zespole Szkół nr 5 w Ełku, Zespół Szkół nr 1, 2 i 6 w Ełku, Zespół Szkół Sportowych w Ełku, Zespół Szkół Elektryczno- Mechanicznych w Ełku, Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Ełku oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Ełku i Szkoła Policealna „Medyk” w Ełku

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ewelina #2519182 | 176.221.*.* 14 cze 2018 17:27

    Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages